Τροφη που ληγει 4-2014

Συζήτηση με θέμα Τροφη που ληγει 4-2014, που ξεκίνησε από valjean, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 5 Απρ 2014.

1. valjean

valjean PB New Member

Καλημέρα σήμερα παρέλαβα τροφή συσκευασμένη μιας που λεγατε είναι καλύτερη αλλά βρε παιδιά λήγει αυτον τον μήνα τι να κάνω να την δώσω ή να την πετάξω?

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

είναι πολλά κιλά; δεν θα προλάβεις να την καταναλώσει; όχι ότι είναι και ότι καλύτερο να είναι τόσο κοντά στην λήξη βέβαια...

3. valjean

valjean PB New Member

Όχι Μαρία είναι σακκουλακι 750 γρ. Ειδικα για Lovebirds της βιτακραφτ τι να κάνω ?

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Εγώ θα την έδινα και δεν θα ψώνιζα ξανά από αυτό το κατάστημα ή τουλάχιστον, μιας και τυπικά είναι εντός χρονικών ορίων, την επόμενη φορά θα ζητούσα να μου πουν την ημερομηνία λήξης πριν από την αποστολή.

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ναι αυτό που λέει ο Σταύρος. Κάνε παράπονο μήπως με καλό τρόπο δεχθούν να την αλλάξουν γιατί με φασαρία θα οχυρωθούν πίσω από το τυπικό. και δεν θα σε δικαιώσουν. Πες ότι έχεις κι άλλη τροφή και δεν θα προλάβεις την λήξη κτλ.
    Τι να πω....

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Κάποια φορά αγοράζοντας τροφή, έκανα το λάθος να μη κοιτάξω ημερομηνία λήξης (έληγε σε κοντινό χρονικό διάστημα, ήταν και μεγάλη συσκευασία). Την διατήρησα στο ψυγείο μέχρι να καταναλωθεί....(ήταν σκυλοτροφή, αλλά αυτό δεν έχει σημασία).

7. valjean

valjean PB New Member

εκανα παραπονα για την τροφη και την δευτερα θα μου στειλουν αλλη.

αυτη που εχω θα την δωσω για λιγο καιρο νατην φαει.

8. melagio80

melagio80 PB Member

Εγω παντως απο δικο λαθος πηρα τροφη που εληγε τον επομενο μηνα... Την εδωσα κ δοξα το Θεο δεν επαθε κατι ο μικρος!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...