Τροφη για cockatiel

Συζήτηση με θέμα Τροφη για cockatiel, που ξεκίνησε από hgemwn, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 14 Φεβ 2009.

1. hgemwn

hgemwn PB New Member

Καλησπέρα σε όλους!ειμαικαινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα καποιος να μου πει τι τροφη πρεπει να δινω στο cockatiel μου...δινω τροφη που εχει και βιταμινες.ειναι καλυτερα ναπαρω βιταμινες ξεχωριστα;αντι για αμμο εχω κατι σαν πετραδακια που εχουν τροφη μεσα.να αλλαξω;(η αμμος friskies ειναι καλη;)μπορει καποιος να μου πει 1 2 βασικα πραγματα;
    εχω διαβασει τα post αλλα χαθηκα!

2. sophias

sophias PB New Member

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016
  3. tilathan

tilathan PB New Member

Παρόλο που συνέχεια αναφέρεται το ότι είναι πολύ καλά τα φρούτα ο δικός μου δεν υπάρχει περίπτωση να τα αγγίξει. Δοκιμάζω αρκετά συχνά φυσικά αλλά προτιμάει τα σποράκια την αυγοτροφή κλπ ... τα φρούτα ούτε τα πλησιάζει.

4. hgemwn

hgemwn PB New Member

εμενα βασικα τρωει τα παντα αρκει να του τα δωσω απο το στομα μου(σταφυδες,καροτα...)αν και του αρεσει ρε παιδια το τοστ!

5. mariah

mariah PB Member

6. hgemwn

hgemwn PB New Member

mariah μην φανταστεις οτι τρωει τον αγλεορα απο αυτα!εχετε δικιο σαυτα που λετε αλλα τι να τον κανω που οταν με βλεπει να τρωω ερχεται κατευθειαν στο στομα μου διαφορετικα με τσιμπαει...

7. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Αν τον θες ζωντανο οταν τρως να τον βαζεις στο κλουβι καλυτερα!Κι εμενα τα ιδια κανει το βρωμοπαιδο!

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Να πηγαίνεις σε άλλο δωμάτιο όταν τρως τροφές που απαγορεύονται για τα πουλιά, έτσι δεν θα ζηλεύει και δεν θα σε δαγκώνει. ;)

Μην τα παρατάς, κάποτε θα δοκιμάσει δεν μπορεί! ;))

Καλό είναι να του χορηγείς πολυβιταμίνες για να προσλαμβάνει τα απαραίτητα στοιχεία που χρειάζεται ο οργανισμός του! :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...