Τροφη για κοκατιλ

Συζήτηση με θέμα Τροφη για κοκατιλ, που ξεκίνησε από Dtse, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 5 Αυγ 2016.

1. Dtse

Dtse PB New Member

Εχω βρει τρεις τροφές για κοκατιλ. Της versele laga, vitakraft και Rio εχετε δοκιμάσει καποια. Ξέρω οτι η versele laga ειναι καλη αλλα οσον αφορα της αλλες τι λενε; Θα ανεβασω και φωτογραφιες σε λιγο!

Συνημμένα Αρχεία:

Τελευταία επεξεργασία: 5 Αυγ 2016
  2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Από αυτές για μεγάλα χρονικά διαστήματα έχω χρησιμοποιήσει την versele laga. Την θεωρώ από τις καλές τροφές. Στους οικονομικότερους κωδικούς έχει πολλά χρωματιστά μπισκοτάκια και αρκετή σκόνη ως κατάλοιπο. Καλύτερη θεωρώ την loro που κυκλοφόρησε πριν κανένα έτος.
    Vitakraft αν ίσως έχω χρησιμοποιήσει αρκετά παλιά. Όπως την βλέπεις είναι πλούσια. Έχει όμως σόγια που δημιουργεί πρόβλημα στον θυρεοειδή αδένα.
    Την Rio δεν την γνωρίζω. Περίμενε και άλλους :)

3. Dtse

Dtse PB New Member

Και εγω προς versele laga παω γιατι αυτην μου προτεινε και ο εκτροφεας ως μια απο τις καλες!

4. maria p

Ένα πουλάκι έχεις;

5. Dtse

Dtse PB New Member

Περιμενω να ερθει μαλλον την τριτη θα το παρω! Ενα ναι!

6. maria p

Άντε με το καλό!!! :)
    Μικρό σε ηλικία; ήμερο;
    Τότε πάρε μια καλή τροφή όπως η quiko .

7. Dtse

Dtse PB New Member

Ναι μικρο σε ηλικια και ημερο! Για αρχη θα μου δωσει τροφη για κανα μηνα που τρωει τωρα το μικρο και σιγα σιγα μου ειπε να την ανακατεψω με μια καλη που θα παρω για να μην αλλαξει απότομα. Αυτη η quiko ειναι καλύτερη απο versele laga?

Τελευταία επεξεργασία: 5 Αυγ 2016
  8. ilie mp

ilie mp Daily Active Member

Με το καλο να έρθει το μικρούλι σου.
    Περιμένουμε να μας το παρουσιάσεις και να μαθαίνουμε νέα του :D

Απο τις τροφές που έβαλες θα πω κι εγώ τη Versele laga που είναι πολύ καλή τροφη :)

9. kostas kompos

kostas kompos PB New Member

Καλησπέρα. Έχω χρησιμοποιήσει και τη versele laga και την vitakraft. Προτιμώ της versele laga που την χρησιμοποιώ εδώ και δυο χρόνια και έχω μείνει ευχαριστημένος βλέπω ότι τρώει όλα τα είδη σποριων που έχει σε αντίθεση με της vitakraft που επέλεγε και τα μισά τα άφηνε. Τωρα την Rio δν την έχω ακουστά

Μοιραστείτε

Φόρτωση...