Τροφή BEAPHAR WILD BIRDS FOOD

Συζήτηση με θέμα Τροφή BEAPHAR WILD BIRDS FOOD, που ξεκίνησε από Smokie, στο Forum 'Διατροφή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 17 Οκτ 2007.

1. Smokie

Smokie PB Member

Εχθές πήγα σε ένα πέτ σόπ για να πάρω τροφή για την καρδερίνα μου και μου έδωσαν σαν μια από τις ποιο καλές την BEAPHAR WILD BIRDS FOOD την έχει δοκιμάσει κανείς σας για να μου πει αν αξίζει ως μείγμα σπόρων ή να δοκιμάσω κάποια άλλα ?

Συστατικά : Προϊόντα αρτοποιίας,σιτάρι-και προϊόντα σιταριού,σπόροι,φρούτα,έντομα,μούρα,οστρακοειδή και μαλάκια,αυγά και προϊόντα αυγών,γάλα και γαλακτοκομικά προϊόντα , έλαια και λίπη,φυτικά υποπροϊόντα, μέλι(0,6%).

2. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Ως κυρια τροφη ή ως πρωτεινουχο-βιταμινουχο συπληρωμα?Γιατι αυτο που περιγραφεις ως ενα καλο συμπληρωμα μου μοιαζει.

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Στο μείγμα σπόρων να επικεντρώσεις την προσοχή σου στο από δω και πέρα διάστημα και μάλιστα να χρησιμοποιείς άλλο για την καρδερίνα και άλλο για το καναρίνι.

4. panosm

panosm PB New Member

αν μιλαμε για το ιδιο το εχω δοκιμασει ,δεν ειναι μιγμα σπορων αλλα αυγοτροφη.
    ειναι αρκετα λιπαρη ομως και θα πρεπει να την δινεις με μετρο.

Πανος

5. Rainbow

Rainbow Banned

Αυτη ειναι αυγοτροφη,την δινω αυτη τη στιγμη στα πουλια,εχει ολα τα απαραιτητα για τα αγριοπουλια,εγω τη βαζω σε μια ξεχωριστη ταιστρα και εχω αλλες 3 για αναμεικτους σπορους

6. dimitris

dimitris PB New Member

πηγε σε μαγαζι και του εδωσε ο μαγαζατορας αυγοτροφη αντι για σπορους που ζητησε ο ανθρωπος.
    ελλας το μεγαλειο σου.

7. Smokie

Smokie PB Member

Εγώ πάντως την αγόρασα για Πλήρη Τροφή για αγριόπουλα αλλα ηταν αυγοτροφή :) την επόμενη θα ζητήσω αυγοτροφή μήπως και πάρω σπόρους :D .
    Πάντως από ότι μου λέτε είναι καλή αυγοτροφή (την έχω σε ξεχωριστή ταΐστρα μέσα στο κλουβί).

Μοιραστείτε

Φόρτωση...