Τριπλη ζευγαρωστρα

Συζήτηση με θέμα Τριπλη ζευγαρωστρα, που ξεκίνησε από sennacostas, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 28 Μαϊ 2009.

1. sennacostas

sennacostas PB New Member

Αφου εψαξα αριστερα δεξια και δεν βρηκα κατι φτηνο και ικανοποιητικο για τα γουστα μου ,αποφασισα να την φτιαξω μονο μου. Εψαχνα τριπλη για να μπορω να ζευγαρωσω ενα αρσενικο με δυο θυληκα.
    Σας την παρουσιαζω λοιπον και οτι αποριες εχετε ειμαι στην διαθεση σας.

Συνημμένα Αρχεία:

2. fragos

fragos PB Member

Μπραβο κωστα πολυ ωραια!

3. Mpikis

Mpikis PB New Member

Πού ωραία κατασκευή Κώστα!Μπραβο σου!Να τη γεμήσεις με πουλάκια εύχομαι!

4. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

και σαυτη εχεις τον καναρο στη μεση και πλαγια 2 θηλυκιες και περνας τον καναρο μια με την μια και μια με τη αλλα θηλυκια???

5. sennacostas

Ναι Δημητρη αυτο κανω.

6. Serinia

Serinia PB New Member

Αν εχεις την καλοσυνη γραψε μας τι υλικα χρησιμοποιησες για την κατασκευη σου.Απο τι υλικο ειναι ας πουμε η πλατη της κατασκευης? Ειναι ενα μονοκομματο Π ?
    Πολυ καλη η κατασκυεη σου και ευχρηστη.Σου ευχομαι να την δεις γεματη πουλια.

7. Diamante de gould

Diamante de gould PB New Member

Κωστα πολυ ωραια ειναι. Μια ερωτηση εχω και εγω. Οταν τα καθαριζεις τι θα κανεις για να μην φευγουν τα πουλια απο το κενο που θα αφηνει το συρταρι?

8. ζιζι

ζιζι PB New Member

κωστα υπεροχη η ζευγαρωστρα σου.επειδη εγω ομως δεν εχω τετοιες καλλιτεχνικες ανησυχιες,μηπως μπορεις να μου πεις σε ποια μαγαζια εχεις δει τριπλες ζευγαρωστρες;;γιατι εγω ακομη δεν βρηκα πουθενα

9. sennacostas

Mεχρι στιγμης δεν μου εχει φυγει κανενα πουλι απο εκει αν και εχω κανει και αλλες τετοιες κατασκευες, μονο και μονο γιατι τα πουλια οταν φοβουνται ανεβαινουν στα ξυλακια και καθονται στον πατο, αλλωστε ολα γινονται με γρηγορες κινησεις μιας και εχω ανταλλακτικα συρταρια.

10. sainer

sainer PB New Member

πολυ ωραια κατασκευη!μπραβο σου!

11. nautikos52

nautikos52 PB New Member

Θα μπορούσες να μας πεις τα υλικά που χρησιμοποίησες και από που τα προμηθεύτηκες . Η κατασκευή είναι εντυπωσιακή. Μπράβο:)

12. sennacostas

Φιλε μου μονο τις προσοψεις αγορασα, η υπολοιπη κατασκευη ειναι απο γαλβανισμενη λαμαρινα 1χιλ. που μετα βαφτηκε ηλεκτροστατικα, οπως και οι προσοψεις. Το δυσκολο ειναι να πετυχεις ακριβως τις διαστασεις πραγμα που το καταφερα στην δευτερη κατασκευη, τωρα ομως δεν προκειται να ξαναγινει λαθος. Περιπου ολα μαζι κοστισαν 150 ευρω.

13. lampiros

lampiros PB New Member

πολυ ωραια κατασκευη μπραβο πιανουν τα χερια σου!

14. abscanary

abscanary PB New Member

Κώστα υπέροχη η κατασκευή σου, Εύγε!

Ήθελα να προσθέσω επειδή αναφέρθηκε, οτι υπάρχουν τριπλές ζευγαρώστρες στην αγορά (όχι σαν του Κώστα βέβαια)

Παραθέτω σχετικό link:

Hellas Pet Food Center - ΠΟΥΛΙΑ - Αξεσουάρ

15. pavlos12

pavlos12 PB New Member

ωραια την εκανες μπραβο αλλα το κοστος πολυ ειναι αν επαιρνες 3 ζευγαρωστρες απο ενα μαγαζι θα εδεινες 75 ευρω

16. sennacostas

Φιλε μου το εψαξα, τριπλη ζευγαρωστρα κλειστου τυπου δεν υπαρχει κατω απο 220 ευρω, ασε που νιωθεις την χαρα της δικης σου κατασκευης.

17. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Κώστα εύχομαι να την ευχαριστηθείς, ωραία δουλειά.
    Εγώ θα ήθελα να σε παρακαλέσω, τις εμπειρίες που θα προκύψουν απο την χρήση της
    την επόμενη αναπαραγωγική περίοδο να μας τις γράψεις λεπτομερώς, με τα συν και
    τα πλην της κατασκευής αλλά και του ζευγαρώματος αυτού του είδους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...