Τραυματισμός budgie από λάθος κόψιμο ράμφους

Συζήτηση με θέμα Τραυματισμός budgie από λάθος κόψιμο ράμφους, που ξεκίνησε από mpak1978, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 18 Νοε 2014.

1. mpak1978

mpak1978 PB New Member

Τρελάθηκα σήμερα. Μια γειτόνισσα μου, ήθελε να κόψει το ράμφος απ΄το παπαγαλάκι της επιδεί μεγάλωσε και δε μπορούσε να φάει και από το τράβα τράβα το ξήλωσε τελείως. Πώς δε τη χτύπησα όταν μου το έφερε ένας θεός ξέρει. Αν είναι δυνατόν. Ποτέ μα ποτέ δεν επιχειρούμε να κάνουμε κινήσεις που δεν ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί. Υπάρχουνε τόσα μαγαζιά που ασχολούνται και γιατροί.

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Τι εννοείς το ξήλωσε; Είχε αιμορραγία το πουλί; Τι έπαθε;

3. melagio80

melagio80 PB Member

Τι εκανε;;;;
    Μηπως απλα πληγωθηκε καπου;

4. mpak1978

mpak1978 PB New Member

Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά λόγο φόρτο εργασίας δεν είχα χρόνο να απαντήσω. Το πουλάκι δε ζει πλέων. Το πήγα σε φίλο μου γιατρό και άλλα δεν το προλάβαμε. Το τι άκουσε η γειτονεισα μου όμως δεν φαντάζεστε. Κρίμα τι να πω

5. Sissy

Sissy PB Senior Member

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Άτυχα πουλάκια.... :( :(

Μπράβο σου όμως που δεν το άφησες στην τύχη του!

7. maria p

Κρίμα...

8. Αν ειναι δυνατον...

9. Δεν της ρίχνεις καμία φόλα της ηλιθιας γιατί σίγουρα θα το ξανακάνει σε επομενο πουλί

10. maria p

Δημήτρη αστειεύεσαι φυσικά αλλά η επιθετικότητα δεν είναι καλό να χρησιμοποιείται για αστεία.

11. Τι αστειεύομαι μωρέ με την πατσαβουρα πήγε και έβγαλε το ράμφος του πουλιου το ζώον ελεοςςςςςςς

12. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Σε παρακαλώ να εκφράζεσαι καλύτερα στα δημόσια μηνύματα σου. Είναι θέμα κανόνων όχι επιθυμίας.

13. Οκ σταυρό αλλά είναι κάποια πράγματα που σε κάνουν να φρικαρεις

14. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Είναι όντως. Όλοι αισθανόμαστε το ίδιο με εσένα, αλλά προσπαθούμε να εκφράσουμε τη δυσαρέσκειά μας πιο συγκρατημένα, τουλάχιστον για τους τύπους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...