Τραυματισμενο σπουργιτι

Συζήτηση με θέμα Τραυματισμενο σπουργιτι, που ξεκίνησε από PANTAZHS VASILHS, στο Forum 'Ασθένειες Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 8 Μαρ 2009.

1. PANTAZHS VASILHS

PANTAZHS VASILHS PB New Member

καλησπερα σας, σημερα το απογευμα γλιτωσα απο τα νυχια της γατας μου ενα σπουργιτι . οταν το επιασα δεν μπορουσε να πεταξει και νομιζα οτι ειναι τραυματισμενο.το εβαλα σε ενα κλουβι..μετα απο κανα 2 ωρες το πουλι συνηλθε πεταει στο κλουβι και μου φαινεται ενταξει μαλλον η γατα δεν προλαβε να το τραυματισει. του εχω βαλει νερο και λιγα τριματα ψωμιου. λεω αυριο το πρωι να το αφησω ελευθερο.
    να κανω κατι αλλο αποψε ???

2. jk21

jk21 PB Member Article Writer

να το βαλεις για σημερα το βραδυ καπου ηρεμα και μακρια απο φως(καπου να μην αναβοσβηνει;))) .αυριο δοκιμασε να το αφησεις σε καπως ανοιχτο χωρο ετσι ωστε αν ειναι τραυματισμενο να μπορεις να το ξαναμαζεψεις .μαλλον ολα θα πανε καλα

3. PANTAZHS VASILHS

PANTAZHS VASILHS PB New Member

φοβαμαι οτι εχει σπασμενο φτερο.το αφησα να πεταξει στο δωματιο και δεν μπορουσε καλα. εκτοσ αυτου φαινεται το αριστερο φτερο να μην κλεινει καλα. τι να κανω...

4. jk21

jk21 PB Member Article Writer

επικοινωνησε για πιο ασφαλεις οδηγιες με τα τηλεφωνα που θα βρεις εδω

http://www.ekpazp.gr/multi158/index.php?option=com_contact&view=category&Itemid=3&lang=el

και στο 2421080483 στο σταθμο αγριων ζωων και πουλιων του βολου

μεχρι τοτε εχετο σε κλουβι που να μην χρησιμοποιει ανοιχτα τα φτερα του ,να ειναι ηρεμα και αν εχεις γνωσεις και θαρρος:) με τη βοηθεια καποιου φιλου χωρις να το σφιγγεις με μια κορδελα φαρδια σχετικα κρατα τη σπασμενη φτερουγα με το υπολοιπο κορμι(αν καταλαβες πως ..:confused:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...