Τραυματισμενο περιστερι βρεθηκε στον κηπο μου, τι να κανω;

Συζήτηση με θέμα Τραυματισμενο περιστερι βρεθηκε στον κηπο μου, τι να κανω;, που ξεκίνησε από nikolais, στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 26 Απρ 2009.

1. nikolais

nikolais PB New Member

Σημερα το απογευμα ειδα τον γατο μου να κυνηγαει ενα περιστερι στον κηπο μου! εγω καταφερα να πιασω το περιστερι και το πηγα στην βεραντα μ που ειναι ασφαλες του εβαλα φαι και νερο ομως το περιστερι δν μπορει να πεταξει δν γνωριζω γιατι, το μονο παραξενω που παρατιρισα ειναι οτι τα πουπουλα απο ολο το σωμα του ειναι η βραγμενα η λαδομενα δν μπορω να καταλαβω,τι να κανω?

2. Bigalice

Bigalice PB New Member

ακριβως το ίδιο είχα πάθει εγώ πριν λίγες μέρες βρηκά ενα περιστέρι το οποίο φενόταν καλα αλλα δεν πετούσε επιδή ειχε αυτη την βρωμια την πίσα αυτο το λάδι αληθειά τιν πάιζει με αυτό κ τι πρέπει να κάνουμε εμενα το περιστέρι το ερικξα νερο κ μετα τιν άλλη μερα το βρήκα νεκρο :-(

3. nikolais

nikolais PB New Member

εγω το στεγνωσα οσο μπορεσα και το ταισα και μου φενεται μια χαρα τωρα αν 8α ζισει δν ξερω το κακο ειναι οτι εγω στον κηπο μοθ εχω γατες και αν το βγαλω απο το κλουβι και φυγει 8α το φανε... τι να κανω?

4. Bigalice

Bigalice PB New Member

μήπων αν το βάλεισ σε κάποιο κλουβάκι για ενα διάστημα μεχρι να δεις οτι θα ειναι καλα σε ενα κλουβι καπως ανετο ομοσ τι λες?

5. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις αυτό https://petbirds.gr/threads/Πως-να-βοηθήσετε-ένα-τραυματισμένο-πουλί-πρώτες-βοήθειες.593/

και να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με το ΕΚΠΑΖ για να μπορέσεις να το βοηθήσεις ουσιαστκά!

και εδώ τα τηλέφωνα . Μπορεί επειδή είσια μακρυά να μην μπορούν να το περιθάλψουν αλλά θα σου δώσουν πολύτιμες συμβουλές για να το σώσεις!
    • Tραυματισμένο πουλί
    ΕΚΠΑΖ: 22970-31338
    ΑΝΙΜΑ: 210-9510075

6. nikolais

nikolais PB New Member

δν ξερω πιστευω πως ειναι κριμα να ειναι περιορισμενο απο τν στιγμη που εχει γεννι8ει ελευθερο οσο ανετο και να ειναι το κλουβι... δν ξερω ειμαι σε αδιεξοδο νομιζω πως 8α το αφισς ελευθερο και οτι γινει...

7. nikolais

nikolais PB New Member

αχ σας ευχαριστω πολυ παιδια εστειλα ενα μηνυμα στο εκπαζ και ελπιζω να μου απαντησουν συντομα... Αν εχω καποιο νεο θα σας ενημερωσω.

8. nikolais

nikolais PB New Member

παιδια σημερα το πρωι πηγα να ταισω το περιστερι και προσεξα οτι ηταν πολυ στεγνω ετσι πηρα την αποφαση να του ανοιξω την πωρτα του κλουβιου και αυτο τα καταφερε και πεταξε ειμαι πολυ χαρουμενη που δν ψωφησε σας ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σας... γεια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...