Παρουσίαση Το split pied cockatiel μου

Συζήτηση με θέμα Το split pied cockatiel μου, που ξεκίνησε από thanos22, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 12 Ιαν 2014.

1. thanos22

thanos22 PB New Member

αυτες ειναι η νεες φωτο τις μικρης μου(ροζα) μαζι με το νεο της κλουβι και στην μια φωτο φαινονται οι ασπρες πιτσιλιες.

2. thanos22

thanos22 PB New Member

με συνχωρειτε για την καθυστερηση αλλα μολις τωρα τις εφτιαξα...

DSC01749.jpg

Συνημμένα Αρχεία:

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πανέμορφη και πολύ ωραίο το κλουβάκι της!
    Καμιά πατήθρα ακόμα να της έβαζες και δεν βλέπω σουπιοκόκαλο.
    Ναι φαίνεται το άσπρο σημάδι στο κεφάλι της. Αν θες να της φτιάξεις παιχνιδάκια, ρίξε μια ματιά εδώ Χειροποίητα παιχνίδια παπαγάλων (ιδέες και κατασκευές μου).
    Να σου ζήσει!

4. thanos22

thanos22 PB New Member

καλησπερα μαρια αντι για σουπιοκοκαλο της εχω βαλει μια ροζ με ιοδιο που ειναι μου την εδωσε ο πετ σοπας για καλητερα μου ειπε.παιχνιδια της φτιαχνω σιγα σιγα και την τεταρτη τηα παω να παρω κλικερ ηδη εχει ψιλοδεθει μαζι μου της εχω μαθει το up χωρις ιδιαιτερο κοπο.

5. maria p

Το κάθε μαγαζί θέλει να πουλήσει τα προϊόντα του. Το σουπιοκόκαλο είναι η καλύτερη πηγή ασβεστίου. Τα υπόλοιπα θα τα αντλεί από μια πλήρη διατροφή.
    Κλίκερ για πουλιά ; με πιάνεις αδιάβαστη.

6. thanos22

thanos22 PB New Member

βασικα ειναι το ιδιο με αυτο για τους σκυλους και το χρησιμοποιουν για επιβραβεευση επειδη κανει παντα τον ιδιο ηχο ενω ο ανθρωπος δεν εχει παντα τον ιδιο τονο φωνης θα σου βαλω βιντεο παρακατω για να δεις πως γινεται και εγω τυχαια επεσα πανω σε αυτο.

7. thanos22

thanos22 PB New Member

πιστευω οτι ειναι ενας καλος τροπος εκπαιδευσης για παπαγαλους ακομα και για σκυλια..

8. maria p

Ωραία! Πάντως πάτε καλά και χαίρομαι πολύ :)

9. thanos22

thanos22 PB New Member

ενταξει τα ψιλοκαταφερνουμε μαζι αλλα εδω 15 μερες την πηρα Αρτα και δεθηκε πιο πολυ με την γιαγια μου και εμενα με εχει στο ψιλοφτυσιμο :(

10. maria p

Χα χα θα είναι πιο ήρεμη και γλυκομίλητη γι αυτό . Δεν πειράζει. Ενδιαφέρον το κλίκερ αλλά θέλεις να της μάθεις τόσα κόλπα και το θεωρείς απαραίτητο; Έχεις μάθε πόσο κοστίζει;

11. thanos22

thanos22 PB New Member

το θελω πιο πολυ για να της φωναζω και να ερχεται στο χερι μου αλλα αυτο θα γινει σιγα σιγα. τα κλικερ ξεκινανε απο τα 2,50 ευρω και φτανουν μεχρι τα 5 (υπαρχουν και ακριβοτερα αλλα δεν αξιζει).

12. maria p

α εντάξει τότε :) προχώρα και λέγε μας αποτελέσματα

13. thanos22

thanos22 PB New Member

θα σας κραταω ενημερους την τεταρτη θα το παρω και θα αρχισω σιγα σιγα μεχρι να φτασουμε σε ενα καλο σημειο..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...