Παρουσίαση Το Cockatoo Galah μου

Συζήτηση με θέμα Το Cockatoo Galah μου, που ξεκίνησε από Victoria, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 26 Αυγ 2009.

1. Victoria

Victoria PB New Member

Κρατιομουν τοσο καιρο και τελικα δεν μπορεσα να αντισταθω αλλο...:p
    Η φωνουλα και τα ματακια της(για κοριτσι την εχω φανταστει):Dμε επεισαν τελικα...
    Απο τοτε που ηταν μωρο στο πετ την εχω ονομασει Τινκι και τωρα βρισκεται κοντα μου.
    Ειμαι πολυ χαρουμενη και εννοειτε ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας!
    Αλλα επειδη οσο μια εικονα ισον χιλιες λεξεις ιδου η Τινκι :D

Συνημμένα Αρχεία:

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Βικτωρία μου να σου ζήσει! Ειναι κουκλάρα σαν την αφεντικίνα της! Πραγματικά είναι πανέμορφη και μου φαίνεται απόλυτα λογικό που σε μαγεψε!

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Καλοριζικη.Πολυ τυχερη που επεσε στα χερια σας.Να σου ζησει.

Αμα μας βαλεις μια καθαρη φωτογραφια απο το ματι της θα σου πουμε και το φυλο.;)

4. Victoria

Victoria PB New Member

Φωτη φαινεται το φυλο και απο αυτη την ηλικια?

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Δεν ειδα να εγραψες κατι για την ηλικια και φανταστηκα οτι ειναι ενηλικο πουλι.Τι ηλικια εχει?

6. Victoria

Victoria PB New Member

Σωστα ειναι 4 μηνων,απο ποτε θα φανει?

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πηγη: http://www.geocities.com/galah_aus/hollow/info/info002.html (Geocities closed in 2009)

8. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Κουκλί!Να σου ζήσει Βικτωρία!Βάλε μας κι άλλες φωτό! Ο Πώλυ πως το πήρε??

9. melagio80

melagio80 PB Member

Πω πω τυχερη ειναι πανεμορφη!
    Να σου ζησει η κουκλα!

10. Victoria

Victoria PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ Δημητρα.
    Ο Πωλυ δεν θελει κανεναν ποσο μαλλον την Τινκι,δεν της εκανε επιθεση αλλα δεν της εδινε καμμια σημασια.Η Τινκι του σφυριζε του κουνιοταν αλλα αυτος τιποτα,σε εμενα ηθελε να ερθει το μαμοθρεφτο :p

11. fragos

fragos PB Member

να σου ζησει ειναι πολυ ωραια!
    απο τα αγαπημενα μου πουλια τα galah.

12. Victoria

Victoria PB New Member

Φωτη σε ευχαριστω για τις πληροφοριες,αν και δεν ειμαι καλη στα αγγλικα τα καταφερνω ομως...να'ναι καλα το google :p

13. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Να είναι πάντα υγιές και να χαρείς για πολλά πολλά χρόνια την συντροφιά του! Είναι πανέμορφο!:)

14. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

να σου ζησει!ειναι κουκλαρα!

15. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Να σου ζήσει Βικτωρία, είναι πανέμορφο... :D μεγάλωσε η παπαγαλο-οικογένεια.

16. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ειναι φανταστικη!να την χαιρεσαι! κουκλιτσα σκετη! :D
    χαρα που θα κανειο Πωλη δεν λεγεται!:p τωρα θα μοιραζεται την μαμα του και με αλλην!:p

17. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Βικτωρια μην ξεχασεις κατι παρα πολυ σημαντικο.Την καραντινα.Εφοσον προερχεται απο pet shop δεν ξερεις τι μπορει να κουβαλαει.

18. Victoria

Victoria PB New Member

Αν και απο αυτο το pet shop ειμαι σιγουρη,αλλα παντα κραταω μια επιφυλαξη οποτε θα ειμαι προσεκτικη αρκετα :)

19. melagio80

melagio80 PB Member

Βικτωρια μαλλον θα αλλαξεις και την υπογραφη σου...γιατι αναφερεις μονο τον Πωλυ!

20. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πενταμορφη ειναι!:Big Grin:φτου!φτου!φτου!Να την χαιρεσαι Βικτωρια, πραγματικα τυχερο πουλακι αφου το εχεις εσυ!Πιστευω πως σε λιγο καιρο, θα την 'δεχτει' καλυτερα και ο Πωλυ, αν δεν του δινεις δικαιωματα για να την ζηλευει.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...