Το Cockatiel μου φιλαει τα budgie μου

Συζήτηση με θέμα Το Cockatiel μου φιλαει τα budgie μου, που ξεκίνησε από cockotail love, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 30 Σεπ 2009.

1. cockotail love

cockotail love PB New Member

γιατι το κανει αυτο??το κοκατιλ μου παει και τα φυλαει και αυτα δεν θελουν καθολου...ειναι ζευγαρακι τα μπατζι...μηπως το κοκατιλ μου εχει αναγκη απο καποιο συντροφο αυτο σημαινει αυτο που κανει?μηπως δεν αντεχει απο την πολυ αγαμια χαχα οποτε τα βλεπει παει και τα φυλαει!

2. Steliospir

Steliospir PB New Member

μπορει!αλλα μπορει να το παρεξηγησες...

3. cockotail love

ειναι φυσιολογικο να φαει αλλα πουλια?

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Οταν λες τα φυλάει εννοεις οτι τα προσέχει, τα προστατεύει ή τα φιλάει δηλαδη τους δινει φιλια;;)

5. cockotail love

οχι τους δινει φυλια κανονικα και μαληστα φυλαει και το αρσενικο και το θυληκο μπατζι...(αυτα δεν θελουν καθολου)

6. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Θα είναι τρυφερό πουλάκι, και τους δείχνει με τα φιλιά την αγάπη του!

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τα εχεις ολα στο ιδιο κλουβι? Πως καταφερνει και τα πλησιαζει αν αυτα δεν θελουν? ;

8. cockotail love

δεν τα εχω στο ιδιο κλουβι απλως μερηκες φορες τα αφεινω στο δοματιο μου ελευθερα και το κοκατιλ μου οταν τα βλεπει παει και τα φυλαει...

9. Τρυφωνας

Τρυφωνας PB New Member

Πολυ πλακα το κοκτειλ!:DΜπορει να θελει θυληκο αλλα για να φιλαει και τα δυο φυλα(αρσενικο και θυληκο)μπορει απλως να θελει να τους δειξει ποσο τους αγαπαει αλλα παρε ενα θυληκο για να ασχολειται!;)Λες αν του παρεισ θυληκο να τα φιλαει και το θυληκο???:confused:

10. rania koko

rania koko PB New Member

χαχα!καλο!και εγω θα σου λεγα να του παρεισ παρεουλα..προφανωσ εχει αναγκη απο φτερωτη συντροφια;)

11. Tweety

Tweety PB New Member

Μια καλη ιδεα ειναι αυτη,δηλαδη να του παρεις συντροφο.Αλλωστε ολοι εχουμε την αναγκη για ενα συντροφο στη ζωη. ;)

12. σωκρατης 93

σωκρατης 93 PB New Member

αν τα φιλα στο στομα ενδεχεται να τα ταιζει με τη μεθοδο της εξεμεσης (ανεβαζει στο στομα του το ηδη φαγωμενο φαγητο και τους το προσφερει). αυτο κανουν και τα δικα μου μπατζι μεταξυ τους και αλληλοταιζονται. ειναι ενδειξη αγαπης. τα μπατζι απο την αλλη μπορει να ειναι πιο διστακτικα με το κακατιλ σου διοτι προφανως τα ξεπερνα σε μεγεθος και το φοβουνται!

13. cockotail love

οντος εχει καλο χαρακτηρα γιατι και εμενα με φυλαει...παντος το κοκατιλ μου δεν τα ξερει και πολυ καιρο τοσο ευκολα τα αγαπησε???ααα και εκτος απο τα φηλια του καθαριζει και τα φτερα τους δεν ξερω σημαινει κατι αυτο...και κατι αλλο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι πως ειναι οι σχεσεις τον κοκατιλ με τα μπατζι στο φυσικο τους περιβαλλον

Μοιραστείτε

Φόρτωση...