Το cockatiel μου ο Λουφάκος δίνει ρεσιτάλ

Συζήτηση με θέμα Το cockatiel μου ο Λουφάκος δίνει ρεσιτάλ, που ξεκίνησε από Μαίρη 2420, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 4 Ιαν 2015.

1. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Καλησπέρα σε όλους!Καλή πρωτοχρονιά με υγεία και αγάπη!Ανεβάζω το πρώτο μας βιντεάκι όπου ο Λούφης δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας επάνω στο κλουβάκι του Αρτέμη!Χρόνια πολλά!

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ωραιος και χαρουμενος! :thumbsup: Και το καναρινακι φαινεται εξεικοιωμενο με το κοκατιλ να καθεται πανω στο κλουβι του.

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Γιατί έχω την αίσθηση πως ο Λουφάκος κοροϊδεύει το καναρίνι σου... σα δεν ντρέπεται .... να τον μαλώσεις.
    Σε μια γωνιά κάθεται, δε νομίζω πως το απολαμβάνει, αλλά το δέχεται γιατί δεν μπορεί να κάνει αλλιώς..
    Ο γίγαντας και τον κοροϊδεύει... και δεν μπορεί να τον δείρει!

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κούκλος, να τον χαίρεσαι!
    Έχει ξεσηκώσει το ρεπερτόριο του καναρινιού και το λέει με την παπαγαλοφωνάρα του :)
    Το καναρινάκι, όταν το αφήνει στην ησυχία του κελαηδάει; Ή έχει επηρεαστεί;

5. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Χαχαχα ίσως και να το κοροιδεύει λιγάκι το καημενούλικο!Την πρώτη μέρα της γνωριμίας τους ήταν λίγο επιθετικοί ο ένας απέναντι στον άλλο, μετέπειτα όμως δεν είχαν πρόβλημα!Η πλάκα είναι ότι όταν βρίσκονται σε απόσταση το καναρινάκι κελαηδάει συνέχεια και ο Λούφης προσπαθεί να το ανταγωνιστεί και κελαηδάει τόσο τσιριχτά που μας διαπερνάει τα αυτιά!

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Να τα χαίρεσαι και τα δύο Μαίρη! Είναι όμορφα και χαρούμενα! :)

Απλά προσοχή όταν φέρεις σε επαφή το καναρινακι με το κοκατιλ γιατί με μια δαγκωνιά μπορεί να το σκοτώσει!

7. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Σ'ευχαριστώ πολύ Αλίκη!Αν και δε βγάζουμε το καναρινάκι έξω από το κλουβί,θα το προσέξω σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...