Το cockatiel μου κινείται πάνω-κάτω όταν με βλέπει

Συζήτηση με θέμα Το cockatiel μου κινείται πάνω-κάτω όταν με βλέπει, που ξεκίνησε από vaggelis12345, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 13 Ιαν 2015.

1. vaggelis12345

vaggelis12345 PB New Member

Παιδια ο παγαλος μου οταν με βλεπει αρχιζει και παει πανο κατο στο κλουβει αυτο εινε καλο?

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Συνήθως το κάνουν από χαρά. Μάλλον άρχισε να σε συνηθίζει και του λείπεις.
    Μην πάρεις θάρρος όμως και πας να το πιάσεις με το ζόρι.

3. vaggelis12345

Οχι σινεχιζω το ιδιο καθομαι και του μιλαω.Αλλα το κανει μονο οταν βλεπει εμενα οταν βλεπει αλους καθεται ακινιτο

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Τότε μόνο εσένα συμπαθεί.

5. maria p

Εσένα άρχισε να συνηθίζει τους άλλους τους φοβάται γι αυτό. Μπράβο, γρήγορα άρχισε η φιλία σας.
    Θα σε πρήξω αλλά δώσε βάση στην διατροφή.

6. vaggelis12345

του βαζο καθε μερα ενα αβγο και καθε φορα που το βαζο με αφινει να τον χαιδευω στο κεφαλακι δεν φευγει.Ενο οταν πανε να το χαιδεπσουν αλη παει περα δοθε και προσπαθει να τους δαγκωσει

7. maria p

Αυγό 2-3 φορές την εβδομάδα. Πράσινα χορταρικά και λαχανικά και φρούτα εναλλάξ καθημερινά.

8. vaggelis12345

Του βαζω σινεχεια φρουτα αλα δεν τα τρωει και ειμε αναγασμενος να τα πεταω

9. k0uLiS

k0uLiS PB New Member

Θελει χρονο ισως και πολυ..Ολοι μας το περασαμε αυτο και θελει λιγο υπομονη..Μην σταματας να προσπαθεις καποια στιγμη θα του κινησει την περιεργεια και θα δοκιμασει..

10. maria p

:thumbsup:
    Ακριβώς, πέτα τα, πόσες μέρες το έχεις; Αφού δεν έτρωγε πριν είναι διστακτικό. Θα βάζεις κάθε μέρα και θα τα πετάς. Κάποια στιγμή θα αρχίσει να τα δοκιμάζει.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...