Το budgie μου ανοιγει και κλεινει το στομα του

Συζήτηση με θέμα Το budgie μου ανοιγει και κλεινει το στομα του, που ξεκίνησε από herodotos, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 9 Μαϊ 2009.

1. herodotos

herodotos PB New Member

για σας παιδια το Budgie μου σημερα ανοιγει και κλεινει το στομα του συνεχεια γιατι το κανει?

2. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Αν το κανει ολη μερα συνεχεια συνεχεια τοτε εχει αναπνευστικο προβλημα...

3. davide

davide PB New Member

εμενα το κανει μονο οταν ειναι στο δαχτυλο μου και το μιλαω,νομιζω οτι προσπαθει και αυτο με το τροπο να με μιλησει ανοιγοκλεινοντας το στομα του

4. vasileia

vasileia PB New Member

κοίτα προσεκτικά,αν όταν αναπνέει η ουρά του κουνιέται με το ρυθμό της αναπνοής κ πολύ έντονα τότε σήγουρα έχει αναπνευστικά προβλήματα,πήγαινέ το στον κτηνίατρο κ μάλλον θα διορθώνεται,υπάρχουν διάφορα φάρμακα για κάθε πάθηση κ θα σου δώσει το κατάληλλο

5. herodotos

herodotos PB New Member

ειναι κατι σοβαρο?

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Αν καταλαβα σωστα και προκειται για ενα συνεχομενο "χασμουρητο" τοτε αυτο ειναι απολυτως φυσιολογικο. Το κανουν ολοι οι παπαγαλοι πιθανως για να καθαρισουν το λαιμο τους.

7. herodotos

herodotos PB New Member

Μα δεν ειναι μια φορα.το κανει μετα οταν τον ταιζω

8. Φοίβος

Εγραψα συνεχομενο... ;) Μπορει να το κανει και καμια εικοσαρια φορες μαζι... :)

9. herodotos

herodotos PB New Member

ναι ευχαριστω τωρα σταματησε

10. herodotos

herodotos PB New Member

ποσες ωρεσ καθε μερα πρεπει να κοιμουνται οι παπαγαλοι?

11. Φοίβος

10 συνεχομενες ωρες ειναι καλα. Σε ησυχο δωματιο χωρις ομιλιες και τηλεοραση.

12. herodotos

herodotos PB New Member

το πρωι χρειαζεται?

13. herodotos

herodotos PB New Member

το μπατζι μου συνεχιζει να ανοιγοκλεινει το στομα του οταν το βαζω μεσα στο σπιτι και εξω απο το κλουβι του

Μοιραστείτε

Φόρτωση...