Το 1 από τα lovebird μου χτύπησε το cockatiel

Συζήτηση με θέμα Το 1 από τα lovebird μου χτύπησε το cockatiel, που ξεκίνησε από herodotos, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 15 Ιουν 2009.

1. herodotos

herodotos PB New Member

γειά σας το 1Lovebird μου βρήκε τρόπο και πήγε κάτω που ήταν το κλουβί του κοκατίλ και τον τραυμάτισε στο μάτι με αποτέλεσμα να τρέχει αίμα το μάτι του κοκατίλ φούσκωσε και το έχει μισόκλειστο.σας παρακαλώ βοηθήστε με.υπάχει περίπτωσει να πεθάνει?:(:)(

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Να το πας σε γιατρο αμεσα! Προλαβαινεις πριν κλεισουν. Ναι αν μολυνθει το ματι του υπαρχει περιπτωση να χασει το ματι του η και να πεθανει.

3. herodotos

herodotos PB New Member

έκλεισαν οι κτηνίατροι

του έβαλα σε νερό ένα φάρμακο σαν το bedatin αλλά είναι πιο καλό είναι κατά των μολύνσεων και το έβαλα στο μάτι με βαμβάκι.υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

4. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Μου φαίνεται θα τρελαθούμε εδώ μέσα. Χτυπάει ένα πουλί, το βλέπουμε να βγάζει αίμα απο το μάτι και καθόμαστε να γράψουμε πόστ? Που έχουμε φτάσει πλέον???
    Σε τέτοια πράγματα ο μόνος αρμόδιος που μπορεί να δώσει βοήθεια είναι ένας γιατρός και όχι τα μέλη του PB.

Δες αν όντως είναι χτυπημένο το μάτι μέσα και δεν είναι χτύπημα στα φλέφαρα, και επικοινώνησε άμεσα με κάποιον γιατρό, έχουν και κινητά, είναι η δουλειά τους να σε εξυπηρετήσουν.

5. fotaras

fotaras PB New Member

Time Out Cyprus
    Συγνωμη που δεν το ειδα νωριτερα πιστευω να σε βοηθηση αυτο το λινκ

6. herodotos

herodotos PB New Member

σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα αλλά δυστυχώς πέθανε

7. Yasmin

Yasmin PB Member

Σήμερα έχει ο μήνας 18 ή κάνω λάθος; Το post το έγραψες την Δευτέρα! Δυστυχώς περίμενες πολύ..

8. Mpikis

Mpikis PB New Member

Κρίμα...ειλικρινά κρίμα...Αλλά τι να κάνεις...Δε ξέρουμε ποιός πραγματικά φταίει...
    Φταίμε εμεις...που προσπαθούμε να γλυτώσουμε τα εξοδα και κάνουμε τουσ γιατρούς και τους Μάντες...
    Φταίνε οι γιατροί..που έχουν ανεβασμένες τιμές...Και λέμε θα προσπαθησω να κάνω κάτι εγω και αν δώ οτι δε γινεται τιποτα πέρνω ενα άλλο...πιο φτηνά θα μου βγει...
    Το σίγουρο είναι οτι το μόνο που δε φταίει...είναι το πουλάκι..αλλα πάντα αυτό στο τέλος την πληρώνει...Ηρόδοτε δέν αναφέρεται 100% σε εσενα αυτο το μήνυμα..αλλα σε όλους όσους κάνουν τους γιατρους σε διαφορα πειραματόζωα που λέγονται πουλάκια τους και υποτίθεται τα λάτρευουν...κριμα...Επρεπε να ενεργησεις αμεσα Και οτι και να λέμε τωρα είναι..να 'χα 'μαι ναι λέγαμε...

9. herodotos

herodotos PB New Member

λυπήθηκα πάρα πολύ και νομίζω εγώ φταίω που περίμενα ωσ το ραντεβού

Μοιραστείτε

Φόρτωση...