Το σταντ που έφτιαξα για τα παπαγαλάκια μου

Συζήτηση με θέμα Το σταντ που έφτιαξα για τα παπαγαλάκια μου, που ξεκίνησε από Edi, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 29 Σεπ 2008.

1. Edi

Edi PB New Member

Σιγά-σιγά βελτιώνομαι. Το Σάββατο τελείωσα αυτό το πράγμα, σαν δέντρο ας πούμε, και το βαλα για λειτουργεί( Πρώτα το καθάρισα καλά). Για πρώτη φορά τους αφίσα να καλούνται. Καλά τα πήγαν , τους άρεσε. Εσείς τι λέτε:

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Σαν σχημα ειναι παρα πολυ ωραια Edi! :) Απο τι δεντρο ειναι?

Να κρεμασεις παιχνιδακια και δεν θα ξεκολλανε απο εκει τα παπαγαλακια σου! :D

3. Edi

Edi PB New Member

Ανέστη,
    Κάπου σε μια πολυκατοικία είχαν κλαδώσει του γαζών, μου άρεσε το σχέδιο, του έκοψα τα περιττά και έμενε αυτό που βλέπεις, το καθάρισα, και στο τέλος το έστησα σε μια βάση.

4. zxvt

zxvt PB New Member

Πολύ καλό! Βγάλε, όταν και αν μπορείς, μια φωτο τα παπαγαλάκια σου όταν θα παίζουν στο καινούριο σταντ!

5. thanasis76

thanasis76 PB New Member

καλημερα!
    επιδη λες οτι ειναι απο πολυκατοικια καΙ και οχι απο καπιο δασακι
    προσεχε να το εχεις καθαρισει πολυ καλα...
    μπορει να εχει ουρα απο ζωα αλλα πιο κακο μπορει να εχει πολυ καυσαεριο και να θελει πολυ καλο καθαρισμα...
    τα μικρα σου θα το τσιμπανε και αν εχει εμποτιστη η φλουδα με αυτα που ανεφερα ισως να σου παθουν κατι...
    δεν θελω να σε τρομαξω απλα να σε προφυλαξω...

6. Edi

Edi PB New Member

Θανάση
    “Πρώτα το καθάρισα καλά” αυτό το έγραψα στο μήνυμα μου στις 29/09/2008, δηλαδή.
    1) Πλύσιμο με ζεστό νερό και ξύσιμο με οδοντόβουρτσα (μια παλιά μου είχα).
    2) Όταν στέγνωσε το έβρεξα με οινόπνευμα και το έκαψα για μερικά δευτερόλεπτα.
    3) Μετά από ένα μηνά (όταν γύρισα από διακοπές ) ξαναέκανα τα ιδία και το χρησιμοποίησα.
    Τώρα αν είναι υπερβολικό η όχι τη να σας πω, αυτό ήξερα αυτό έκανα.

7. Edi

Edi PB New Member

Πώς σας φαίνετε.

Συνημμένα Αρχεία:

8. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Πολύ μου αρέσει αυτή η φωτογραφία των πουλιών στο νέο τους stand

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

:DΦαινεται να το απολαμβανουν οι φιλοι σου!μου αρεσει!

10. 8520

8520 PB New Member

πολυ καλο !

11. Yasmin

Yasmin PB Member

Καλή φάση! Έχουν γούστο! :D

12. Φοίβος

Πολυ ωραια Εντι!

Να σε ρωτησω κατι? Το τριτο πουλακι στη σειρα φαινεται να του λειπουνε φτερα απο το σωμα του? Ειναι σε φαση πτεροροιας μηπως η τα βγαζει μονο του?

13. Edi

Edi PB New Member

Μπράβο Ανέστη.
    Αν σου έλεγα που ένα λόγο παραπάνω που δημοσιεύω την φωτογραφία είναι αυτό το το πουλί. Τους είχα άλλους μαζί. Το πουλί αυτό κάποια στιγμή το βλέπω σε βλέπω σε αφτί τι κατάσταση ι να μην σου πω χειρότερα, Πίστευα μήπως τσακώνετε τε τους άλλους και το χώρισα και του έδωσα και φάρμακο, για τι δεν ήμουν σίγουρος αν ι κατάσταση του ερχόταν από τσακωμούς η από αρρώστια. Από τους άλλους είναι ο πιο κανονικός, Βιέννη και μπαίνει μονό του στο κλουβί, και το ωραίο είναι που προσγειώνετε, και απογειώνετε πόλη καλά. Μερικά πουλιά όταν τους αφήνουμε ελεύθερα στο σπίτι, δεν απογειώνουν με άνεση και πέφτουν κάτω, Ο συγκεκριμένως πουλί (με το πρόβλημα ) είναι κάλος, και άνετος με της κόρες μου που τον λατρεύουν. Αν ξερής κάτι με χαρά δέχομαι την βοήθεια σου. Ευχαριστώ.

14. Φοίβος

Ναι αλλα πρεπει να μας πεις. Τον βλεπετε να τραβαει τα φτερα του με το ραμφος του μονος του?:confused: Ποσο καιρο συμβαινει αυτο? Μηπως του επιτιθεται αλλο παπαγαλακι μεσα στο κλουβι?

15. aggel

aggel PB New Member

να σου ζησουν κουκλακια ειναι καταπληκτικη κατασκευη μπραβο !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...