Παρουσίαση Το πρώτο μου μωρό budgie

Συζήτηση με θέμα Το πρώτο μου μωρό budgie, που ξεκίνησε από Georgina, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 17 Μαϊ 2009.

1. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Νομιζω πως έσπασα καθε ρεκόρ υπομονης...και δικαίως ανταμείφθηκα μετα από 30 χρόνια αναμονης!:D

Εχοντας απο μικρό παιδι κοινά παπαγαλάκια, δεν ειχα ποτε την χαρά να έχω ενα μωρό παπαγαλάκι. Φέτος αξιώθηκα να δώ και εγω το πρώτο μου μωρό απο το αγαπημενο μου ζευγαράκι.
    Η Σίσσυ μου ( κίτρινη λουτίνο) και ο Φοίβος-Απολλώνας μετα απο μια όμορφη και περιπετειώδης σχέση, καταφεραν να αποκτήσουν το πρωτο τους και μοναδικό μωρό ( μεχρι τώρα). Η Σίσσυ μου είναι πολύ υπερπροστατευτική με το μωρό τους και καθε φορά που πλησίαζε καποιος την φωλιά, επεφτε συναγερμός απο τον αρσενικό και εβαζε την σειρήνα τοσο δυνατα που δεν μπορουσα να ρίξω ουτε κλεφτή ματια. Επιτέλους μετα το πέρασμα αρκετών ημερών καταφερα να βγαλω μερικές φωτογραφίες...:)

Το ξέρω οτι είναι πανασχημούλικο, αλλα όπως η κουκουβάγια το βλέπω για το πιο χαριτωμένο τερατάκι στον κοσμο!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Εγω γιατι το βλεπω πανεμορφο?:rolleyes:

Αν βγει θηλυκο να γινω νονος?:DΠροτεινω το Τινκυ..

3. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Να σου ζήσει το μωράκι! Μια γλύκα είναι:p:D

4. tolisapost

tolisapost PB New Member

Να σου ζήσει περιμένουμε και άλλες φώτο

5. anatoly

anatoly PB Member

Τζωρτζινα να σου ζησει!
    Οχι γιατι ειμαι badgerigarομαμα:p, οχι γιατι τα εχω αδυναμια:p, απλα γιατι ειναι αληθεια:D ειναι ενα πανεμορφο κουκλακι!

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ειναι κουκλακι!να σου ζησει!φανταζομαι ο μικρος θα εχει ξετραλαθει απο τη χαρα του!

7. να σου ζησει τζωρτζηνακι μπραβοοο! κουκλακι ειναι μωρε , ενα στριφογυριστο φιλακι απο μενα να του δωσεις!

8. jk21

jk21 PB Member Article Writer

να σου ζησει τζωρτζινακι μου! νατο χαιρεσαι αλλα περισσοτερο και απο εσενα οι γονεις του που και αυτοι θα το περιμενανε τοσο:)

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

Φτου!φτου!φτου!:loveΕιναι ενα κουκλι!:DΝα το χαιρεσαι Τζινα μου!

10. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Να σου ζήσει Τζωρτζίνα!Αντε...και στα δικά μας οι άτεκνοι!

11. Να σου ζησει Τζινακι το ζουζουνι με το καλο να το καμαρωσουμε και στι κλαρι. :)

12. mariah

mariah PB Member

Τζωρτζινα να σου ζησει το μικρο καραφλουλι και πανεμορφο μωρακι!Να του δωσεις ενα φιλακι στη μικρη του φαλακριτσα!Ειναι τρισχαριτωμενο!Να το δεις να μεγαλωνει και να περασετε ομορφες στιγμες μαζι!

13. Frania

Frania PB Member

Αντε...και σε ειχαμε ;)πιστεψει...Πολλες κουκουβαγιες εχει η παρεα!Φτου σκορδα του.:)Να το χαιρεσαι!Ειναι τοσο ομορφο ,γλυκο και ανυπερασπιστο ετσι γυμνουλι.Ενα φιλακι στο ...κ.λακι του!:p

14. grcathens

grcathens PB New Member

Να σου ζήσει, τώρα που έκαναν την αρχή
    δεν θα τους σταματάς...

Φιλικά, Γιάννης

15. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

. Να το χαιρεσαι Τζωρτζινα μου!

Η υπομονη σου ανταμειφθηκε με αυτο το γλυκυτατο πουλακι!
    Με το καλο στο κλαρακι του και στο δαχτυλακι σου και ΠΑΝΤΟΥ!

16. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Χαλάλι του η μακροχρόνια υπομονή σου Τζωρτζίνα μου! Είναι γλυκύτατο! Να σου ζήσει και να χαρείς άπειρες στιγμές παιχνιδιού και συντροφικότητας μαζί του!:)

17. niva2gr

niva2gr PB New Member

Και εμένα μου φαίνεται πολύ γλυκουλι! Να σας ζήσει Τζωρτζίνα! Άντε, και τώρα που παίρνει φόρα το ζευγάρι καλή τύχη και με την επόμενη γέννα!

18. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας! Είναι πράγματι εκπληκτικό πως ενα τόσο δα μικρό πλασματάκι μπορεί να δώσει τοσο μεγάλη χαρά!

Ηδη έχει αρχισει να μεταμορφώνεται το μικρό ασχημοπαπάκι μου σε ενα πανέμορφο "κυκνάκι"...Καμαρώστε το...

Συνημμένα Αρχεία:

19. mariah

mariah PB Member

Τζωρτζινα μου το μωρο εξελισσεται σε κυκνος!Να το χαιρεσαι!

20. Frania

Frania PB Member

;)Σταλιτσα!Εχουμε και αυτακι!:p

Μοιραστείτε

Φόρτωση...