Παρουσίαση Το πρώτο μου καναρίνι

Συζήτηση με θέμα Το πρώτο μου καναρίνι, που ξεκίνησε από -arianna-, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 28 Σεπ 2009.

1. -arianna-

-arianna- PB New Member

Πήρα σήμερα το πρώτο μου καναρίνι!Είναι αρσενικό και δεν εχει σταματήσει να κελαηδάει εδώ και μια ώρα περίπου.Το έχω ήδη λατρέψει! :D

Συνημμένα Αρχεία:

2. fragos

fragos PB Member

να το χαιρεσαι!
    σημερα το πηρες και κελαιδησε?:D
    το κιτρινο που εχεις βαλει μες την ταιστρα θα το βγαλεις και θα το βαλεις σε ενα ειδικο κυπελακι,και στην ταιστρα θα βαλεις σπορους οπως εχεις και στην αλλη ταιστρα!

*εχει πολυ ωραιο χρωμα!

3. -arianna-

-arianna- PB New Member

Απο κει που το πήρα μου είπαν να βάλω το κίτρινο στην ταϊστρα,αλλά είναι αυγοτροφή με βιταμίνες και δεν ξέρω αν πρέπει να το τρώει κάθε μέρα όπως μου είπε αυτός.Ξέρετε αν υπάρχουν χωριστά βιταμίνες για να μην τρώει συνέχεια τέτοιο;

4. fragos

fragos PB Member

θα του βαζεις 2-3 φορες την εβδομαδα αβγοτροφη και αν θες μπορεις να του δινεις υδιατοδιαλυτες βιταμινες σαν και αυτες Multi-vit for birds Muta-vit (Orlux)
    και βεβαια να του δινεις 2-3 φορες την εβδομαδα φρουτα η λαχανικα!

5. Εμμανουήλ

Εμμανουήλ PB New Member

Καλησπέρα,πολύ όμορφο το καναρίνι να το χαίρεσαι και καλούς απογόνους;).Τώρα αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία σου δεν είναι αυγοτροφή,βγαίνει και σε άλλα χρώματα κόκκινη κτλ,και καλό είναι να το αποφεύγεις να μην το δίνεις στο καναρίνι,μπορείς να του αγοράσεις μια επώνυμη αυγοτροφή και να είσαι και σίγουρη.

6. -arianna-

-arianna- PB New Member

Εμμανουήλ μιας και άνοιξε αυτό το θέμα,το κουτάκι γράφει πάνω CeDe eggsnack with fruit.Αν δεν του δίνει αυγοτροφή και του δίνω αυγό βραστό,φρούτα και βιταμίνες χωριστά θα έχει καποιο πρόβλημα;Επίσης μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι σε βιταμίνες σε σκόνη που να μπαίνουν στην τροφή και όχι στο νερό;

7. Εμμανουήλ

Εμμανουήλ PB New Member

Sorry έτσι όπως το είδα στην φώτο μου φάνηκε σαν τα σκευάσματα που πουλάνε ως βιταμίνες και αυγοτροφές και ποιός ξέρει τι έχει μέσα.Η cede έχει πολύ καλά προιόντα οπότε μην ανησυχείς είναι οκ:).

Αυτό εδω Omni-vit (Orlux) εκτός απο το νερό μπαίνει και στην αυγοτροφή

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016
  8. Fatsoula

Fatsoula PB New Member

Είναι πανέμορφο. Φαντάζομαι κελάημα που θα κάνει :)

9. fragos

fragos PB Member

αυτο που σου εδωσα πιο πανω μπορεις να το βαλεις στην αβγοτροφη Muta-vit (Orlux)

10. larys

larys PB Member

Είναι ίδιος με τον δικό μου:D

Άντε,καλή αρχή και να σου ζήση:)

11. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 10 Ιουλ 2016
  12. Victoria

Victoria PB New Member

Ειναι πολυ ομορφο!
    Να σου ζησει!:D

Μοιραστείτε