Το παπαγαλάκι του φίλου μου

Συζήτηση με θέμα Το παπαγαλάκι του φίλου μου, που ξεκίνησε από dionibobou, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 14 Αυγ 2016.

1. dionibobou

dionibobou PB New Member

Γεια σας!!Είμαι η Ευγενία και θέλω να συζητήσουμε για ένα θέμα ενός φίλου μου που δεν έχει λογαριασμό στο site μας και θέλει να ρωτήσω εγώ.Έχει ένα θηλυκό budgie,την Lara, και θέλει να την εκπαιδεύσει επειδή θέλει να είναι ήρεμη,να παίζουν κτλ... Άμα της κόψει τα φτερά στον κτηνίατρο θα εκπαιδευτεί ή θα πρέπει να αρχίσει μόνος του να την εκπαιδεύει;;Ευχαριστώ πολύ!!!!!:D:p:D:p

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να το χαίρεται ο φίλος σου το παπαγαλάκι του.
    Καλό είναι να κάνει κάποια στιγμή λογαριασμό για να μπορέσει να διαβάσει τα άρθρα που υπάρχουν σχετικά με την φροντίδα και την εκπαίδευση των παπαγάλων.
    Το κόψιμο των φτερών δεν έχει να κάνει με την εξημέρωση ενός πουλιού αλλά με τον φόβο μας μήπως σε κάποιες δραστηριότητες εκτός κλουβιού, δραπετεύσει.
    Η εξημέρωση που αποκαλούν εκπαίδευση, έχει να κάνει με την ανάπτυξη εμπιστοσύνης του πουλιού στο πρόσωπό μας και τον άνθρωπο γενικότερα.
    Τι ηλικία έχει το παπαγαλάκι του φίλου σου και πόσο καιρό το έχει;

3. dionibobou

dionibobou PB New Member

την έχει περίπου 1-2 χρόνια θα τον ρωτήσω και θα σας πω:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Κάνε πρόταση να έρθει για άμεση ενημέρωση στην παρέα του petbirds...

5. dionibobou

dionibobou PB New Member

αμε!:thumbsup::thumbsup:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...