Παρουσίαση Το νεο μου καναρινακι

Συζήτηση με θέμα Το νεο μου καναρινακι, που ξεκίνησε από δημητρις113, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 25 Ιουν 2016.

1. το ειδα σε ενα μαγαζι το ειχε ο ηλιθιος σε ενα πολυ μικρο κλουβακι ισα ισα που το χωρουσε το λυπηθηκα και το πηρα ειναι του 2014 αχατες τοπαζιο μου το εκατσε και 60 ευρο.

rsz_20160625_133750.jpg

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

3. το λυπηθηκα το ειχε σε ενα κλουβακι ουτε να γυριση μπορουσε ουτε να κουνηθει λες και το ειχε τιμωρια του εβαλα χερι λεω γιατι το τυρανας μου λεει εχω τοσα που να τα βαλω κανε χωρο λεω τελικα το αγορασα τι να εκανα το λυπηθηκα ηταν και ομορφουλης αλλα μας το εσπρωξε εις γνωση μας την παθαμε

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πάντως είναι πανέμορφο Δημήτρη μου, να το χαίρεσαι!!!
    Αν δεν ήμασταν τέτοιοι, θα ήμασταν άλλοι, τι να κάνουμε :) καλά έκανες και το πήρες αφού αυτή ήταν η παρόρμηση σου αλλιώς θα το σκεφτόσουν συνέχεια.

5. ετσι ειναι μαρακι μια στιγμη δεν θα ξερω τι θα κανω τα πουλια

σταυρο δεν ειναι τοπαζιο μας την εφερε ο τυπος?

6. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Βάλε καμια φωτογραφία ακόμα διότι δεν φαίνεται καθόλου η πλάτη του ,που είναι η βασική ένδειξη.

7. Deukalion

Deukalion PB Active Member

Πανέμορφο Δημήτρη,κράτα όμως καραντίνα,όχι κατευθείαν στο εξοχικό.
    Επίσης μιας και το είδα ψέκασε με αντιπαρασιτικό και τον τοίχο.
    *σημείωσε και το δακτυλίδι,μπορεί να είναι του POC

8. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Πανεμορφο .. καλα εκανες. Του αξιζει μια καλυτερη ζωη. Μονο που σκεφτομαι πως αυτο το κλουβακι δεν θα μεινει για πολυ καιρο αδειο.

9. εχω ψεκασει τα παντα τοιχους κλουβια τα πουλια ολα θα βαλω αυριο νεα φωτο τωρα ειμαι δουλεια

10. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Να το χαίρεσαι Δημήτρη μου!! Είμαι σίγουρη πως κοντά σου θα περάσει πολύ όμορφα!!! Όσο για τιμή του μου φαίνεται τσιμπιμένη. Θα περιμένουμε νέα φωτογραφία να το καμαρώσουμε!!

11. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

Δημητρό..ότι και να ναι,είναι πανέμορφο!!!
    και για να τον κάνεις να πονέσει κι αυτός που σου το πούλησε για ''τοπάζιο'',εγώ στην θέση σου θα πήγαινα την επόμενη μέρα και θα του ζητούσα απόδειξη!!!:D:D:D:D:D:D:D
    μη μας θεωρούν και για βλάκες,ναι;;;

12. ειναι τοπαζιο αχατες?
    1.jpg
    2.jpg
    3.jpg

13. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Eίναι ένας αρσενικός ΑΧΑΤΗΣ κόκκινο μωσαικού, που δεν έχει πάρει την σωστή δόση χρωστικής . Οχι τοπάζιο.
    Υ.Γ Εκείνο που δεν μπορώ να πώ με σιγουριά είναι, αν είναι φορέας Τοπάζιο.

14. ianos

ianos Daily Active Member

Δημήτρη να το χαιρεσαι το πουλακι. Ειναι πολυ όμορφο. Καραντίνα δεν κράτησες;

15. οχι φαινοταν οκ το πουλακι

16. Μπορει να φιανοταν αλλα τα πουλια την κρυβουν την ασθενεια τους προσεχε

17. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Καραντινα κραταμε ανεξαρτητα απο το πως φαινεται ενα πουλι.
    Η διαφορα μικροβιακων φορτιων του νεοαφιχθεντος με τα υπαρχοντα πουλια στο χωρο μπορει να προκαλεσει προβλημα.
    Ενα φαινομενικα υγιες πουλι μπορει να εμφανισει αμεσα σημαδια ασθενειας.

18. alicedros

alicedros PB Supporter

Πολύ όμορφο!! Αλλά βρε Δημήτρη μου έρπει να κρατήσεις καραντίνα.. Εύχομαι να μην έχει τίποτα να είναι υγιές και να παραμείνουν υγιή και τα δικά σου καναρίνια.. Αλλά την επόμενη φορά να ξέρεις! Το άρθρο το έχεις διαβάσει για την καραντίνα?

19. ναι το ειχα διαβαση αλλα οκ μια χαρα ειναι τα πουλακια και αυτο πολυ ζωηρα

20. alicedros

alicedros PB Supporter

Μάλλον δεν σε έπεισε.. :p Τέλος πάντων εύχομαι να είναι όλα υγιή και ζωηρά!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...