Παρουσίαση Το νεο μου θηλυκο παπαγαλακι budgie

Συζήτηση με θέμα Το νεο μου θηλυκο παπαγαλακι budgie, που ξεκίνησε από Marina21, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Δεκ 2015.

1. Marina21

Marina21 PB New Member

Καλησπερα σας. Αν κ εχω καιρο που εχω παρει το νεο θηλυκο παπαγαλακι budgie σας το παρουσιαζω τωρα ;) Αν και λιγο αγρια ειναι πολυ γλυκουλα και ομορφη! Το καλο ειναι οτι τα παει καλα με τον αρσενικα και τα αλλα παπαγαλακια και αυτο με χαροποιει ιδιαιτερα IMG_20151207_195523.jpg :rolleyes::) οριστε και φωτο της ⬇❇

Συνημμένα Αρχεία:

2. marina&zizel

marina&zizel PB New Member

Πολη ομορφη!Ονοματακι?Ξερεις την ηλικια της?Την εχεις μαζι με αλλα πουλια?Αν ναι εκανες καραντινα?Να την χαιρεσε!Πες μας πιο πολλα πραγματα για αυτην!

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πανέμορφη είναι, να την χαίρεσαι!
    Μετακίνησε λίγο πιο εκεί την αυγοθήκη για να μην λερώνεται από τις κουτσουλιές όπως κάθονται.

4. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ονοματακι καλε!!!! Να τη χαιρεσαι!

5. Marina21

Marina21 PB New Member

Ευχαριστω πολυ ^^ Naya την λεμε κ την ηλικια της δεν την ξερω ακριβως αλλα την εχω απο Οκτωβριο νομιζω, καπου εκει. Ναι αμε την ειχα σε καραντινα, τωρα τα περασαμε αυτα.. Γενικοτερα την ειχα βαλει και για μια δυο βδομαδουλες με τα τα αλλα 3 μπατζι που εχω και η συμπεριφορα της ηταν πολυ καλη και φιλικη, τωρα την εχω με το ταιρι της με τον οποιο τα πανε καλα, εχει ηπια συμπεριφορα

Ευχαριστω πολυ ^^ ενταξει θα τη μετακινησω ;)

Χαχαχ.. Naγιa τη φωναζουμε ;), ευχαριστω^.^

6. kostaspap

kostaspap PB New Member

Μαρίνα είναι κούκλα να την χαίρεσαι! Μια συμβουλή μόνο, είδα το κλουβί της φώτο είναι με κάθετο κάγκελο, κάποια στιγμή θα πρέπει να εξοπλιστείς με οριζόντια κάγκελα καθώς βοηθάνε στην εκγύμναση των παπαγάλων

7. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Πανέμορφο να το χαίρεσαι!

8. Marina21

Marina21 PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ^^ αχα, καλως θα το σκεφτω , ευχαριστω για τη συμβουλη :thumbsup:

Ευχαριστω πολυ ^^

9. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

πολύ καλη..πολύ όμορφη η Νaya! να την χαίρεσαι Μαρίνα!:):thumbsup:

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Καλέ τι κουκλίτσα είναι αυτή!!! Και πρασινομάτα!!! Να την χαίρεσαι!!!! Φτου φτου φτου!!! :)

11. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Να σου ζήσει!!! Κάτι μου λέει πως την άνοιξη θα είναι έτοιμη για αναπαραγωγή. Ενημερώσου εγκαιρα αν θες να δεις απογόνους. Αν όχι εύχομαι να έχουν μια ηρεμη συμβίωση με την υπολοιπη ομαδα!!

12. Marina21

Marina21 PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ ^^;)

Χαχαχαχ..^^ Σε ευχαριστω πολυ^^;)

Ευχαριστω ^^
    Εχω μια ιδεα γτ τα μπατζι μου, το ενα απο τα δυο ζευγαρια που εχω, ειχε μπει περυσι σε αναπαρ. περιοδο οπως κ προπερσι , οποτε γνωριζω καποια πραγματα αλλα για καλο και για κακο θα ξαναριξω μια ματια να ενημερωθω καλυτερα;):):thumbsup:

13. anatolia

anatolia PB New Member

Λατρεία! Να σου ζήσει!)))

14. Πανέμορφη να τη χαίρεσαι!!!

15. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Πολύ όμορφο...
    Χαρακτηριστικά τα χρώματα για το είδος του.
    Προσωπικά μου αρέσουν πολύ.

16. George98

George98 PB Active Member

να το χαίρεσαι πολύ ωραίο :thumbsup:

17. Marina21

Marina21 PB New Member

Σας ευχαριστω πολυ^^;)
    ❇Χαιρομαι :))Κι εμενα μου αρεσουν αυτα τα χρωματα:)

18. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Πολυ ομορφη να την χερεσαι την κουκλα σου

19. Marina21

Marina21 PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ ^^

Μοιραστείτε

Φόρτωση...