Το νεο μου εκτροφειο

Συζήτηση με θέμα Το νεο μου εκτροφειο, που ξεκίνησε από GALEKOS, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 12 Απρ 2009.

1. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

σημερα τελειωσα και σας παρουσιαζω το νεο εκτροφειο μου,μπορειτε να κρινετε την κατασκευη και να δεχτω τις παρατηρησεις σας.
    Το νεο μου εκτροφειο μου ειναι σιδηροκατασκευη η κλουβα, και την εχω σε ενα χωριστο δωματιο κατω στην αυλη, με ολα τα απαραιτητα συνεργα (ρευματοδοτες,βρυση για τον καθαρισμο του χωρου και των κλουβιων, τις απαραιτητες τροφες κλπ) με σιτες στιν πορτα και τα παραθυρα γαι τα ζωυφια και τις μυγες και τα αλλα εντομα.H συστοιχια εναι τετραωροφη με 2 διαμερισματα ο οροφος διαστασεων 50 χ 40.Η διαστασεις της κλουβας ειναι 220 χ 120 χ 40.
    Ο φωτισμος του χωρου ειναι ο ειδικος φωτισμος με τις λαμπες φθορισμου arcadia birds.

Συνημμένα Αρχεία:

2. sadistis

sadistis PB New Member

πολύ ωραία κατασκευή

3. fotis1960

fotis1960 PB New Member

Φιλε ωραια η κλουβα σου.
    Θα ηθελα να σου δωσω ομως μια συμβουλη υδραυλικης φυσεως
    Ετσι οπως εχεις συνδεσει την αποχετευση του νιπτηρα στην πιο χοντρη σωληνα αποχετευσης,θα εχεις εντονη μυρωδια,και μικροβια.
    Πρεπει να κανεις τη σπιραλ σωληνα σε σχημα U και να προσθεσεις
    αλλη σωληνα για να φτασει εκει που την εχεις ενωσει τωρα.
    Πιστευω να καταλαβες τι λεω.
    Ειναι ευκολη κατασκευη.

Φωτης

4. sainer

sainer PB New Member

ωραια η κλουβα.επειδη σκεφτομαι να φτιαξω και εγω 1 ιδια,γραψε μου σε παρακαλω αναλυτικα ποσο σου στοιχησε.
    ευχαριστω!

5. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

ευχαριστω φωτη για τις συμβουλες σου ειναι δεκτες

6. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

ευχαριστω για τα καλα σου λογια

7. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

καλησπερα φιλε μου
    λοιπον εκτος του σενιαρισματος του δωματιου η συστοιχια μου στοιχισε ταψακια,σιδερα,προσοψεις,λαμαρινες γυρω στα 350 ευρω εχω δηλαδη 8 κλουβια 50 χ 40

8. sainer

sainer PB New Member

ευχαριστω πολυ!

9. savvasxanthi

savvasxanthi PB New Member

Οι προσόψεις και τα πλαϊνά είναι από κουνελοσυρμα;
    Τέλεια δουλειά....

10. michaelgtc

michaelgtc PB New Member

πολυ ωραια κατασκευη

Μοιραστείτε

Φόρτωση...