Το μωρό μου!

Συζήτηση με θέμα Το μωρό μου!, που ξεκίνησε από glafkos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 6 Απρ 2008.

1. glafkos

glafkos PB New Member

Καλημέρα σε όλους
    Πέρσυ ήταν η πρώτη για εμένα φορά της ζωής μου η αναπαραγωγή καναρινιών ,μετά απο πολλά δυσάρεστα στην προσωπική μου ζωή κατάφερα και διατήρησα ζωντανό ένα απο τα 10 περίπου μικρά που μου κάνανε τα 2 ζευγάρια μου και αυτό ήταν θήλυκο ...
    Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενος διότι είναι η 14 μέρα που κλωσσάει και ελπίζω να δώ τα μικρά τις (δεν έχω κάνει όοσκόπηση γιατί όσες φορές έχω κάνει έχω το συνήθειο να σπάω τα αυγά οπότε τα αφήνω και περιμένω ) .Εύχομαι να δώ έστω ένα μικρό απο το ενα και μοναδικό δικό μου περσινό

2. Frania

Frania PB Member

Δικαιως καμαρωνεις το μωρο σου!Σοφη αποφαση να κρατησης μια αποσταση ασφαλειας απο τα αυγα...Σου ευχομαι ολα να πανε καλα.Ενημερωσε μας.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ακη κι εγω σου ευχομαι να δεις μωρα απο το περσινο πουλακι σου!
    Αυτο που κρατας στο avatar σου ειναι?

4. glafkos

glafkos PB New Member

αυτό ήταν το αγαπημένο μου πέρσυ έπρεπε να μπώ στο νοσοκομείο και όταν ξύπνησα το πρώι το βρήκα να κρέμεται με σπασμένο πόδι στο κλουβί ήταν περίπου 20-25 ημερών δεν θυμάμε καλά φαντάζεσαι πως ένιωσα μπήκε στο μύαλο μου το δίλημα η εγώ η το πουλάκι δυστυχός δεν μπορούσα να μήν πάω εγω στο νοσοκομείο το κατεύασα του έβαλα νερό και φαγητό στην πατο του κλουβιού και έφυγα όταν γύρισα στις 6 το απόγευμα το μικρό είχε αντέξει το πήρα αμέσως και το πήγα σε εναν κτηνίατρο του είχε πυρρετό μου είπε του έβαλε νάρθηκα μου έδωσε αντιβίωση και μου είπε σε 10 μέρες να το ξαναπάω να του βγάλει τον νάρθηκα και να δεί πως είναι το πόδι του δυστυχός ενώ ήταν μία χαρα την 9 μέρα το απόγευμα που γύρισα απο την δουλειά είχε πεθάνει απλά αν και δεν είναι πλέον μαζί μου είναι το αγαπημένο μου γιατί ήταν το πρώτο μου και η ατυχία το χτύπισε την ίδια μέρα με την δικιά μου έτσι θα είναι πάντα στη συλλογή με τις φωτογραφίες μου και μάλιστα πρώτο!

5. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Καλημέρα Ακη! Σου εύχομαι ότι καλύτερο πρώτα για σενα και μετά για τα πουλάκια σου! Μακάρι να απολαύσεις σύντομα τους απογόνους που τόσο λαχταράς και οταν με το καλό ερθουν οι πρώτες αφίξεις μην παραλήψεις να μας τα γνωρισεις με φωτογραφίες! Θα περιμένουμε νεότερα!

6. Άκη με το καλό να έρθουν τα μικρά και περιμένουμε φωτογραφίες.

7. epo

epo PB New Member

με το καλο φιλε ακη!

8. ΙΟΑ

ΙΟΑ PB New Member

Άκη τα άσχημα πέρασαν . Αισιοδοξία και θέληση. Νάσαι πάντα καλά.

9. andrews69

andrews69 PB New Member

καλη συνεχεια φιλε

10. glafkos

glafkos PB New Member

Με μεγάλη χαρά σας παρουσιάζω την οικογενεια μου!

Συνημμένα Αρχεία:

11. mortal1

mortal1 PB New Member

Να σου ζήσουν!

12. Frania

Frania PB Member

Ααααχ αχα μολις τα ειδα φιλε . Να σου ζησουν!Τα ευχομαι ολοψυχα να εχουν ολες τις χαρες της μαμας τους.

13. toni

toni PB New Member

να σου ζησουν και να τα χαιρεσε!

τονι

14. kimi

kimi PB New Member

Nα σου ζησουν γονεις κ μικρα. Να ειναι παντα γερα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...