Παρουσίαση Το μπιζουκακι μου μεγαλωσε και το νεο της κλουβακι

Συζήτηση με θέμα Το μπιζουκακι μου μεγαλωσε και το νεο της κλουβακι, που ξεκίνησε από MARAKI, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 25 Ιουλ 2009.

1. MARAKI

MARAKI PB New Member

γεια σε ολουσ θελω να σα δειξω πωσ μεγαλωσε το μικρουλι μου...κ εκανε κ ενα λοφιοοο να το φας!επισησ να σασ δειξω το νεο τησ κλουβακι που το πηραμε εχθεσ κ κατι αλλο παραξενο α+ν+ 0προσεξεται το φτερο τησ εχει μια τρυποουλα με αιμα δεν ξερω πωσ εγινε αυτο μεχρι προχθεσ κ για 3 μερουλεσ ηταν σε ιδιο κλουβακι με την μεγαλη μου αλλα ολα καλα χθεσ τισ χωρησα παλι την εβαλα στο καινουργιο κλουβακι κ σημερα το απογευμα παρατηρησα αυτο..απο τι να εγινε βλεπετε κατι στο κλουβι...δεν εχει κατι αιχμηρο...:confused:αλλα ειναι φρεσκο ση μ ερα εγινε αλλιωσ θα το ειχα δει,κ εχει υγρο αιμα πανω επισησ να σημιωσω πρει να περνα πεπτορια καθημερινα πεφτουν τα πολυ μικρα τησ φτερα τουλαχιστον 7
    την ημερα...τι να κανω ολο τοξυνει μυπωσ το κανει χειροτερα?αλλα δεν την αφηνω να το ξυνει την σπρωχνω...σκεφτηκα να βαλω λιγο ιοδιο αραιωμενο...;

Συνημμένα Αρχεία:

2. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

MΑRΑΚΙ μου αρέσει πολύ το cockatiel σου, είναι πολύ όμορφο και χαδιάρικο! Καλορίζικο και το καινούριο του σπίτι, εύχομαι να περνάτε όμορφα!

3. Victoria

Victoria PB New Member

Μαρακι να το χαιρεσαι ειναι πανεμορφο.
    Μπορει καπου να χτυπησε,πιστευω πως δεν ειναι τιποτα σοβαρο βαλτου αραιωμενο betadine,ενημερωσε μας για οποιαδηποτε εξελιξη.
    Τα μικρα ειναι ατακτα και χτυπανε συνεχεια,μην αγχωνεσαι ;)

4. MARAKI

MARAKI PB New Member

κ οι υπολοιπεσ

Συνημμένα Αρχεία:

5. MARAKI

MARAKI PB New Member

aσασ ευχαριστω πολυ ειναι τελεια!αλλα μαλλον αρσενικουλη πρεπει να να ολη μερα κελαηδαει ,...ολη μερα ομωσ θα την φαω!τησ εβαλα μπετατιν θα δειξει αυριο...αλλα το οτι καθε μερα ριχνει τουλαχιστον 7-10 φτερακια μικρα ειναι συμπτωμα πεπτοριασ?να κ η φοτο με την πλυγουλα τησ..:(

Συνημμένα Αρχεία:

6. Victoria

Victoria PB New Member

Δεν ειμαι σιγουρη αλλα περναει την πρωτη της πτεροροια.
    Η πληγη δεν φαινεται βαθια,τρεχει ακομα αιμα και αφοτου της εβαλες betadine?
    Αν συνεχισει και αυριο να τρεχει αιμα καλυτερα να το πας να το δει ενας πτηνιατρος.
    Υ.Γ ειναι πολυ χαριτωμενο και αμα λες οτι κελαιδαει ειναι αρσενικο ;)

7. niva2gr

niva2gr PB New Member

Μεγειά το καινούριο κλουβάκι! Πολύ ωραίο και μεγάλο! Όμως μιά παρατήρηση: Πρέπει να μετακινήσεις την ποτίστρα και την ταΐστρα γιατί θα πέφτουν μέσα τους οι κουτσουλιές όταν θα κάθεται στην πατήθρα που είναι απο πάνω.
    Πάντως και η δική μου η Κίμπα όλη τη μέρα βγάζει φωνούλες, αλλά όχι όπως τα αρσενικά. Μερικά θηλυκά κοκατίλ είναι πολυλογάδικα!

8. fragos

fragos PB Member

ειναι πολυ ωραιο και το πουλακι και το κλουβι.
    να σου ζησει!

9. MARAKI

MARAKI PB New Member

σας ευχαριστω πολυ ολουσ εμενα σαν να προσπαθει να κελαιδησει κανε...μπωρω να νεβασω βιντεακι εδω απ το κην μου?για να σασ την δειξω πωσ κελαυδααει κ ανεβοκατεβαζει το κεφαλακι τησ!οχι η πλυγη δεν τρεχει αιμαι μονο καποιεσ φορεσ στεκετε καποια σταγονα πανω..αλλα δεν τρεχει θα τησ βαλω κ σημερα ακομα λιγο μπετατιν κ οκ νονοζω!

10. ωραιο κ ανετο κλουβακι να περνατε καλα,κ να το χερεσαι!

11. mariah

mariah PB Member

Πολυ γλυκο ειναι το μικρο σου και το κλουβακι του πολυ ομορφο.Να του βαλεις και αλλα παιχνιδακια μεσα να ασχολειται!

12. MARAKI

MARAKI PB New Member

σας ευχαριστω πολυ!εγω νομιζω οτι κ αυτα του πιανουν πολυ χωρο...δεν θα μπωρει να πεταει απεναντι...:rolleyes:αν κ ολη μερα εξω ειναι κανει την γυμναστικουλα του με το παραπανω!αλλα κ με τα παιχνιδια παιζει με τισ ωρεσ;)αν κανει να του παρω κ αλλα κ δεν τον στριμωχνουν εκει μεσα γιατι οχι...;)

13. MARAKI

MARAKI PB New Member

εντομεταξυ δεν ανοιγε απο πανω το κλουβι ,αυτα που ανοιγαν εκαναν 80 ευρω αλλα βρικα τον τροπο κ το ανοιξα,κ ξανα το κουμπωνω δεν ηταν δυσκολο!:cool:κ παλι καλα δεν πληρωσα των 80 δεν καθεται καθολου εκει πανω συνεχεια διπλα μου κ το κεφαλι μου το χει για σταντ χαχα:Dεγω νονιζα θα καθοταν κ δεν θα μου λερωνε κ πολυ παλι καλα δεν πηρα κ σταντ γιατι γιαυτο ξεκηνησα!:eek:

14. PPIPIS

PPIPIS PB New Member

Nα σου ζήσει, πολύ όμορφο

15. ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ PB New Member

Τι κουκλι ειναι αυτο?να το χαιρεσαι!:D

16. kimi

kimi PB New Member

Nα το χαιρεσαι το μπιζουκακι σου! Ειναι ενα κουκλι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...