Το μπατζι μου καταστρεφει τα παιχνιδια του

Συζήτηση με θέμα Το μπατζι μου καταστρεφει τα παιχνιδια του, που ξεκίνησε από EiriniKt, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 23 Σεπ 2014.

1. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Το budgie μου εχει μανια με το να καταστρεφει τα παιχνιδια του κλουβιου του..Καθημερινα σκαρφαλωνει στην οροφη του κλουβιου,λυνει τους κομπους(οσοι και αν ειναι αυτοι!) και ριχνει ολα τα παιχνιδια κατω..Επισης εχει μανια με το να βγαζει τα κουδουνακια και τις χαντρες..Ετσι αναγκαζομαι να του φτιαχνω καθε βδομαδα καινουργια παιχνιδια..Εχετε καμοια ιδεα για το τι μπορω να κανω;
    ΥΓ ειχα επιχειρησει να δεσω κομπους καποιους απλους σπαγους με την ελπιδα οτι θα αρχισει να λυνει αυτους και θα αφησει τα παιχνιδια,αλλα ουτε που ασχοληθηκε!

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Σωστό διαβολάκι δηλαδή?

3. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Αμέ!Άτακτος πολύ!:p

4. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Οι παπαγάλοι έτσι κάνουν.

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Τα παιχνίδια αυτό τον σκοπό έχουν να κρατούν σε ενδιαφέρον και δράση τα πουλάκια. Είναι ένα έξυπνο πουλάκι και μέσω του παιχνιδιού καλλιεργεί περισσότερο την ευφυία του. Η τάξη δεν είναι στα ενδιαφέροντά του :)

6. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Είναι λίγο περισσότερο ζωηρά ... και άτακτα. Όλο ζαβολιές και ζημιές. Έχει εδώ δίπλα μια γειτόνισσα .... σκέτη τρέλα. χαχαχα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...