Παρουσίαση Το μικρο μου Parrotlet forpus pacific

Συζήτηση με θέμα Το μικρο μου Parrotlet forpus pacific, που ξεκίνησε από Sissy, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Ιαν 2009.

1. Sissy

Sissy PB Senior Member

Με μεγαλη χαρα, σας παρουσιαζω τον...λιλιπουτειο Mario!:)
    Προκειται για ενα Parrotlet forpus pacific, τρεισημισι μηνων.Εναι ταισμενος στο χερι και τον απεκτησα με δυσκολια, αφου το ειδος του, δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστο ακομα στην χωρα μας (ας ειναι καλα φιλος-φιλου, ω φιλε!:p)
    Δειτε καποιες φωτογραφιες απο το μικρο αγαπημενο μου μοντελο!
    Στην πρωτη, ειναι το πιο μωρο:D (μολις 7 ημερων) οι υπολοιπες, ειναι απο τον χωρο που του ετοιμασα και θα ζει απο δω και περα:)

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Σισσυ ειναι καταπληκτικο το καινουριο μωρο ! :D Να το χαιρεσαι και να ειναι παντα γερο! Το κλουβι του ειναι σωστο παλατι για αυτο το ειδος!:) Ενα μεγαλο μπραβο !

3. Yasmin

Yasmin PB Member

Iιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! Είναι τέλειο! Αχ, γιατί μας το έκανες αυτό τώρα και ζηλεύουμε;;; Μεγάαααλη αγάπη τα parrotlets :D
    Ας όψεται ο ζηλιάρης Ομάρ...:p

4. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Να σου ζήσει το μικρό.Θέλω ένα τώρααα.Ωραίο και το κλουβί του με τα παιχνίδια του.Συγχαρητήρια.

5. Μαιρη

Μαιρη PB Member

:)Να σου ζήσει κοριτσάκι το μωρό! Γερό και δυνατό. Και ευτυχισμένο θα είναι σίγουρα με τέτοια μαμά!:D

6. ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ

ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ PB New Member

:eek:...Τελειοοο!
    Να σου ζησειειειειειειει! Παντα γερο!

7. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Συγχαρητήρια Σίσσυ!
    Μου φαίνεται ότι ήδη τον έχεις κάνει ευτυχισμένο με τόσα παιχνίδια και τοσο ευρυχωρο κλουβί!
    Είναι πανέμορφος, να σου ζήσει! :) :D

8. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

απιθανο το μωρακι σου! να σου ζησει! το κλουβι ειναι το max 11 ?

9. jamieo

jamieo PB Member

Σίσσυ! Είναι ένα όμορφο πουλί σε ένα κλουβί που έχει ένα παλάτι! Ελπίζω ότι Mario έχει μια μακρά και ευτυχισμένη ζωή μαζί σου! Αυτά τα πουλιά είναι τόσο μικρό. Ωστόσο, έχουν την προσωπικότητα του Αμαζονίου ξαδέλφια τους γίγαντας :D

10. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Kαταπληκτικο...
    Να το χαιρεσαι... !

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Δεν το πιστευω...τι κουκλακι ειναι αυτο?:eek:Πωωω τι μας εκανες...Πανεμορφο πραγματικα.Τρελαινομαι για το χρωμα του.Φωναζει καθολου?

Το κλουβι του ειναι απλα υπεροχο...:rolleyes:

12. Sissy

Sissy PB Senior Member

Σας ευχαριστω πολυ παιδια!
    Ευχομαι να ειναι καλα και να χαιρομαστε ολοι, τους μικρους μας φιλους!

Μαλλον προσπαθει να :pκελαηδισει! Ακουει τα καναρινια και προσπαθει να τα μιμηθει:D

13. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Tέλειο το μωρό, Καλορίζικο, Να το χαίρεσαι! Τέλειο το κλουβί, με'γειά, πολύ φροντισμένο! Να περνάτε όμορφα!

14. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Να σου ζήσει Φύλλο γνωρίζεις? Υπάρχει καθόλου γκρί πάνω του?

15. Sissy

Sissy PB Senior Member

:)Αρσενικο ειναι Γρηγορη. Δεν θα ελεγα οτι εχει γκρι-γκρι, κανει μαλλον ενα μπλε-γκρι (παστελ) στην πλατουλα του.

16. inca1099

Άρα έχεις μετάλαξη και εσύ ;)Pacific Parrotlets - Mutations Ρίξε μια ματιά εδώ ;) με τις μεταλάξεις πληροφοριακά.

17. Sissy

Sissy PB Senior Member

Εδω, ισως φαινεται καλυτερα το χρωμα της πλατης του.

Συνημμένα Αρχεία:

• β.jpg
      β.jpg
      File size:
      98,4 KB
      Προβολές:
      273
  18. inca1099

Μετάλλαξη είναι Σίσσυ ;) Μια χαρά :)

19. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ΚΟΥΚΛΟΣ!να σου ζησει σισσυ...και το κλουβι πολυυυ ωραιο!

20. nickoula

nickoula PB New Member

Σίσσυ...είναι τέλειοοο!απίθανοοο!να σου ζήσει ο μικρούλης σου!δεν έχω ξαναδει τέτοιο πουλάκι!και το κλουβάκι του είναι τεράστιο και σωστό παλάτι με όλα του τα μεγαλεία...πωπω ννα το χερεσαι!φιλακιααα...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...