Το κοκατιλ μου η κοκο

Συζήτηση με θέμα Το κοκατιλ μου η κοκο, που ξεκίνησε από Άλκηστη, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Ιουλ 2009.

1. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

το κοκατιλ μου η κόκο εμαθε να τρωει απο το χερι μου εξω απο το κλουβι και μολις βαζω το δαχτυλο μου με δαγκωνει οχι δυνατα σαν να με φιλαει και την εκανα και μπανιο και αρχισε να παιζει με τα παιχνιδια της και τις εβαλα και αλλες δυο ξυλινες πατηθρες :):D

2. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Μπράβο, συγχαρητήρια, κάνατε μεγάλη πρόοδο, με την υπομονή και την αγάπη σου! Εννοείς βγαίνει απ'το κλουβί, την κάνεις μπάνιο και μετά την βάζεις εύκολα μέσα?

3. cockotail love

cockotail love PB New Member

οντως εκανες μεγαλη προοδο δεν κρατιεσαι θες να σε μαθει εεε το πρωτο βημα ειναι να φαει απο το χαιρι σου μπανιο πως τον εκανες τον ψεκασες μεσα στο κλουβι?

4. melagio80

melagio80 PB Member

Μπραβο βρε Αλκηστη!
    Ειδες που δεν ειναι κατι δυσκολο?
    Να δεις που με τον καιρο θα ερχεται και πανω στο χερι σου.

5. mariah

mariah PB Member

Aλκηστη συγχαρητηρια που τα καταφερες τοσο συντομα!Καθε μερα θα σε μαθαινει ολο και περισσοτερο και θα ερχεται κοντα σου!

6. κλαιρη

κλαιρη PB New Member

Ειμαι σιγουρη οτι καλυτερη μαμα δεν θα μπορουσε να εχει η Κοκο σου ,οτι εφαγε απο το χερι σου σημαινει οτι σε εμπιστευεται και εχει καταλαβει οτι την αγαπας .Με υπομονη επιμονη και αρκετο χρονο η Κοκο σου θα σε ανανταμειψη με την αγαπη της.Μπραβο σου!;)

7. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ευχαριστω ολους

δεν τη βγαζω εξω απλως της πεταω νερο με το λαστιχο και της το κανω σαν βροχη και ανεβαινει πανω πανω στο κλουβι για να βρεχετει περισοτερο!

8. mariah

mariah PB Member

Με το λαστιχο???Καλο ειναι να παρεις ενα ψεκαστηρι για να το κανεις αυτο!

9. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

οχι το ρυθμιζω στη λιγη πιεση και της το κανω σαν βροχουλα πανω απο το κλουβι και σταζει πανω της και για να βρεχεται πιο πολυ ανεβαινει στο ψηλοτερο σημειο του κλουβιου

10. mariah

mariah PB Member

Παντως πιστευω οτι το ψεκασμα με το ψεκαστηρι θα το ευχαριστηθει περισσοτερο και θα ειναι και πιο ευκολο για σενα!

11. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

το ψεκαστηρι δυστυχως το φοβαται ενω με το λαστιχο δε φοβαται

12. Victoria

Victoria PB New Member

Χαιρομαι που αποκτησατε αυτη την σχεση και μαλιστα πολυ συντομα.
    Εξοικειωθηκε πολυ ευκολα η κοκο.
    Θα συμφωνησω και εγω με την Μαρια,δοκιμασε καλυτερα το ψεκασμα!

13. cockotail love

cockotail love PB New Member

την πρωτη φορα μπορει να φοβαται λιγο με το ψεκαστηρι αλλα μετα θα του αρεσει ετσι εκανε εμενα

14. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

καλα εγω θα ξαναπροσπαθησω και αν γινει κατι θα το μαθεται

Μοιραστείτε

Φόρτωση...