Το κοκατιλ μου δεν τρωει φρουτα, τι να κανω;

Συζήτηση με θέμα Το κοκατιλ μου δεν τρωει φρουτα, τι να κανω;, που ξεκίνησε από aggelos23, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 28 Ιουλ 2009.

1. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Γεια, σε όλους, το Cockatiel μου ο Μαξ δεν δοκιμάζει τα φρούτα που του βάζω:(( τί να κάνω;;

2. το κοκατιλ σου εινι ημερο? μπορεις να καθεσε διπλα του κ να τ ατρως κ εσυ, εγω στην μικρη μου ετσι εκανα καθομουν διπλα της τα καθαριζα τα ετρωγα κ αυτην την επιαναν οι ζυλιες κ μου εκανε επιθεση να τα φαει

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

4. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλα ο Μαξ δεν ειναι ημερος

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αν είναι εξημερωμένο ή όχι. Όλα τα πουλιά, εξημερωμένα και μη, ζηλεύουν. Βάλτου σε μία ταϊστρα φρούτα ή λαχανικά πάρε κι εσύ ένα φρουτάκι και άρχισε να το τρως μπροστά του. Μπορει να ζηλέψει και να πάει να δοκιμάσει. Μπορεί και να μην φάει βέβαια, αλλά είναι κάτι που θέλει χρόνο και πολλή υπομονή από μέρους μας. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα... δοκίμασέ το.

6. vas

vas PB New Member

υσχίει
    οχι μονο σε παπαγάλους αλλα και στους σκύλους,η μικρή μου μου το παιζει δύσκολη και δεν τρώει αμα της βάζω στο πιάτο της τίποτα καινούριο,πρεπει να με δει να το τρώω ή να το βγάζω απο το πιατο μου για να της το δώσω και να το φαει

7. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Απο το καρπούζινα βγάζω τα κουκουτσια;;

8. vas

vas PB New Member

νομιζω πως έχουν κατι μέσα που δεν κάνει να το φάει ο παπαγάλος,αλλα δεν ειμαι σιγουρη
    καλου κακου ομως βγάλε τα

9. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

βανεσα το εχεις ακουσει αυτο με τα κουκουτσια του καρπουζιου ?
    γιατι ο δικος μου μονο αυτα επιλεγει απο το καρπουζι .

Μοιραστείτε

Φόρτωση...