Το καρδερινοκαναρο μου πεθανε και δεν ξερω τον λογο

Συζήτηση με θέμα Το καρδερινοκαναρο μου πεθανε και δεν ξερω τον λογο, που ξεκίνησε από tsampikos87, στο Forum 'Ασθένειες Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 6 Νοε 2014.

1. tsampikos87

tsampikos87 PB New Member

το καρδερινοκαναρο μου πεθανε και δεν ξερω τον λογο το ειχα εξω στη βεραντα μου και οχι σκεπασμενο.δεν ξερω τι επαθε ας με βοηθησει καποιος.τι εκανα λαθος !
    ειμαι πολυ στεναχωριμενος καθως ηταν το πρωτο μου και το μοναδικο που εβγαλα περυσι ηταν 6 μηνων...και εξω το ειχα απο 2.5 μηνων!

2. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Λυπάμαι για την απώλεια ! Αλλά να σε βοηθήσει κάποιος πως ? Υποθέτοντας την αιτία ?
    Ένας μικρός οργανισμός (όπως είναι τα πουλάκια μας) που δεν έχει τη δυνατότητα να εκφράσει - πει τι νοιώθει (όπως πόνο η αδιαθεσία), μπορεί να πεθάνει από οποιαδήποτε παθολογική αιτία...Προφανώς δεν έδειχνε συμπτώματα ασθένειας ώστε να σε προβληματίσει .
    Μόνος τρόπος που πιθανώς να απαντήσει από τι πέθανε είναι εργαστηριακές εξετάσεις στο νεκρό πουλί ..αλλά αυτά δε γίνονται ούτε στην Αθήνα, όχι στη Ρόδο που βρίσκεσαι..
    Το ξεπερνάς (εφόσον έχουμε να κάνουμε με ζωντανούς ευαίσθητους οργανισμούς) και κοιτάς μπροστά !

3. YannisK

YannisK PB Known Member

Έξω στην βεράντα ακάλυπτο;;
    Η πρώτη μου σκέψη πάει σε θυρευτή η δεύτερη σε ρεύματα αέρα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...