Το καναρινι μου τρέμει

Συζήτηση με θέμα Το καναρινι μου τρέμει, που ξεκίνησε από Theodorap, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 10 Ιουν 2016.

1. Theodorap

Theodorap PB New Member

Έχει δύο - τρεις μέρες που το καναρινακι μου το αρσενικό το βλέπω να τρέμει!Αν και τις τελευταίες μέρες κελαηδάει χωρίς σταματημό!Εχθές καιλαηδησε 3 φορές συνεχόμενα και μπορεί 10 φορές από το πρωί! Και σήμερα το ίδιο αλλά γιατί τρέμει?

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Τι εννοείς τρέμει?? όταν κελαηδαει?? Εϊναι εύκολο να ανεβάσεις ένα βίντεο που τρέμει???

3. Theodorap

Theodorap PB New Member

Όχι όταν κελαηδάει,κάποιες φορές κάθεται φουντώνει και τρέμει

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Μόνο αν ανεβάσεις κάποιο video θα καταλάβουμε και ίσως μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
    Αν δεν μπορείς προσπάθησε να κάνεις πολύ αναλυτική περιγραφή της κατάστασης του καναρινιού.
    Και μερικά ενημερωτικά στοιχεία όπως ηλικία, διατροφή κλπ

5. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

Τρέμει για ένα δευτερόλεπτο μαζί με το φούντωμα;Μήπως εννοείς αυτή τη φυσιολογική συμπεριφορά;

6. Theodorap

Theodorap PB New Member

Εντάξει δεν ήταν τίποτα τελικά χτες είχε κρύο και οπότε φυσούσε αυτό φούντωνε και σαν να έτρεμε αλλά σήμερα είναι εντάξει

7. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Είναι απίθανο να τρέμει από το κρύο ένα πουλί.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Μήπως μιλάς για την ώρα που ασχολείται με τα φτερά του??

Δεν το κάνει πια αυτό το τρέμουλο δλδ???

9. Theodorap

Theodorap PB New Member

Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά τώρα είδα το μήνυμα σου Αλίκη,το καναρίνι είναι μια χαρά απλά τότε με το κρύο το έβλεπα όταν φυσούσε να κάθεται φουντωμενο και να τρέμει και πανικοβληθηκα!

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Τότε απόφυγε να το αφήνεις σε μέρος που φυσάει ή έχει ρεύμα αέρα! Ισχύει για όλα μας τα πουλάκια! :)

11. pyroferus

pyroferus PB New Member

Πόσο κρύο να είχε Ιούνιο μήνα;

12. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

Για όλα τα πουλάκια και όλες τις θερμοκρασίες.

13. Theodorap

Theodorap PB New Member

Πραγματικά από την μία μέρα στην άλλη είχε συμβεί και θυμάμαι την προηγούμενη μέρα να καιγόμαστε και εγώ να κανονιζα για πισίνα και την επόμενη να έβρεχε και να είχε πραγματικά κρύο! Συμβαίνει καμιά φορά ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...