Το καναρινι μου βγαζει καποιους περιεργους ηχους

Συζήτηση με θέμα Το καναρινι μου βγαζει καποιους περιεργους ηχους, που ξεκίνησε από Nikos Z, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 31 Μαρ 2015.

1. Nikos Z

Nikos Z PB New Member

Το αρσενικο καναρινι του ζευγαριου που εχω ( εντομεταξυ το θυληκο κλωσαει 4 αυγα ) βγαζει καποιους περιεργους ηχους. Τωρα το βραδυ ξεκινησε και δεν φαινεται να κοιμαται... Η ζωηραδα του ομως ειναι μια χαρα. Καμια ιδεα τι συμβαινει?

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Ή θα τραβήξεις ένα video θα το ανεβάσεις στο youtube για να το δούμε (η πιο καλή λύση) ... ή θα κάνεις πάρα πολύ αναλυτική περιγραφή των ήχων που βγάζει και της συμπεριφοράς του.

3. Nikos Z

Nikos Z PB New Member

Μου ειναι δυσκολο να ανεβασω βιντεο αρα θα προσπαθησω να δωσω μια καλη περιγραφη! Το βραδυ πριν απο καμια ωρα ακουσα τον καναρινι να κανει εναν δυνατο διακοπτομενο ηχο, κατι σαν πρρ---------πρρ. Η διαθεση του καθ' ολη την διαρκεια της ημερας ηταν κανονικη, κελαηδουσε κανονικα και ηταν ζωηρος.

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δεν ξέρω αν έχει κάτι...μια και όπως λες έχει καλή διάθεση... παρακολουθείς και αύριο και μας λες...

5. Nikos Z

Nikos Z PB New Member

θα το κανω... επισης απ'οτι βλεπω δεν κοιμαται...

6. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πώς βλέπεις ότι δεν κοιμάται; Υπάρχει φως στο χώρο που βρίσκεται;

7. Nikos Z

Nikos Z PB New Member

ανοιγω για λιγο το διπλανο φως του αλου δωματιο

8. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Άφησε τα Νίκο, θα κοιμηθούν.

9. brand13

brand13 PB Member

Μήπως ακούγεται σαν άσθμα; Μη τυχόν και σου έχει κρυώσει.Σε τι θέση το έχεις;

10. Nikos Z

Nikos Z PB New Member

Θα τα αφησω σταυρο... δεν πιστευω να κρυωσε... οχι δεν ειναι ασθμα

11. alicedros

alicedros PB Supporter

Απλά το ενοχλεί το φως και δεν κοιμάται και ίσως τραγουδάει πολύ χαμηλόφωνα. Ή θα γύρεις λίγο την πόρτα ώστε να έχουν λίγο φωτισμό και να κοιμούνται ή θα τα σκεπάσεις με κάποιο σκούρο σεντόνι για να κοιμηθούν! :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...