Το καναρίνι μου κοιμάται νωρίτερα, τι λέτε να έχει;

Συζήτηση με θέμα Το καναρίνι μου κοιμάται νωρίτερα, τι λέτε να έχει;, που ξεκίνησε από bliapaths, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 25 Οκτ 2008.

1. bliapaths

bliapaths PB New Member

γεια σας!εχω ενα θυλικο καναρινι μαλινουα και κοιμαται το απογευμα απο της 5 εως το πρωι και νυχτωνει της 7 ενω τα αλλα καναρινια μου κοιμουνται της 7.τις αλλες ωρες το πρωι ειναι μια χαρα τρωει πινει νερο γενικα ειναι καλα την ημερα.τη λετε να εχει??

2. jamieo

jamieo PB Member

Ορισμένα πτηνά όπως για ύπνο σε διαφορετικές ώρες. Αν αυτός δεν είναι εμφανίζει συμπτώματα της ασθένειας, δεν θα ήμουν ανήσυχος. Ορισμένα συμπτώματα της ασθένειας περιλαμβάνουν λήθαργο, απώλεια βάρους, fluffed φτερά, και χαμηλό σε συνεδρίαση του κλωβού.

3. bliapaths

bliapaths PB New Member

οκ σε ευχαριστω φιλε μου!

4. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Βρε μην αγχωνεσε!Με το ρολοι πανω απο τα πουλια τι ωρα κοιμουντε!Απλα ειναι υπναρου..αλλα ειναι ανησυχητικα συμπτωματα(αυτα που αναφερει ο jamieo)και οχι αν κοιματε νωριτερα απο τα αλλα...μπορει απλα να ξυπναει και νωριτερα...

5. Magdalena1

Magdalena1 PB New Member

Aφού όλη την ημέρα είναι ζωηρό όπως πριν τι ανησυχείς;Εσύ κοιμάσαι τις ίδιες ώρες με τους άλλους η την ίδια ώρα;Απλά να παρακολουθείς την συμπεριφορά του την ημέρα.Νομίζω εκεί θα καταλάβεις τη διαφορά για το αν είναι αρρωστο.

6. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Aν αυτό που περιγράφεις είναι μια συμπεριφορά καινούργια,κάτι που δεν το έκανε ποτέ άλλοτε το πουλάκι,είναι δείγμα οτι κάτι δεν πάει καλά.Αν ήταν ,αυτό που λέμε ΕΞΑΠΑΝΕΚΑΘΕΝ :p ,λίγο υπναράδικο,
    ξέχνα το.Σε περίπτωση που συμβαίνει το πρώτο,πιάσε το στα χέρια σου,κοίταξε την καρίνα του να δείς μήπως έχει αδυνατίσει,την κοιλιά του μήπως είναι μαύρη ,παρακολούθησε τις κοτσιλιές του για μερικές μέρες και τέλος πάντων βάλτο στο "πρόγραμμα παρακολούθησης",έτσι ώστε αν παρουσιάσει κάποια συμπτώματα να είσαι standby.

7. bliapaths

bliapaths PB New Member

οκ σας ευχαριστω παιδια.τωρα αν το εκανε αποτην αρχη δεν ξερω το πιρα ενος ετους.

8. bliapaths

bliapaths PB New Member

ενα καναρινι μου κανει καποιες φορες βικ βικ βικ.. πρεπει να εχει ακαρεα λετε??

9. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Μήπως εννοείς ότι κάνει ήχους σαν να σπάει σπόρους ενώ στην πραγματικότητα δεν έχει κανένα σπόρο στο στόμα του;

Κοίτα κι εδώ για τα συμπτώματα των ακάρεων της τραχείας: Ακάρεα της Τραχείας

10. cvrak

cvrak PB New Member

Σχετικα με το θεμα του υπνου, εγω νομιζω οτι απλως ο βιορυθμος του ειναι διαφορετικος απο των αλλων. Η θηλυκια η δικια μου κοιμαται αρκετα νωρις, μολις αρχιζει να λιγοστευει το φως, οχι οταν σκοτεινιαζει.

11. aTomGR

aTomGR Banned

Όλα τα θηλυκά που έχω μόλις πάει να σκοτεινιάσει την πέφτουν. Τα αρσενικά τραβάνε αρκετά περισσότερο

12. orfea

orfea PB New Member

μην ανησυχεις οπως λενε και οι αλλοι και το δικο μου καμια φορα τετοια ωρα κοιματε μπορει να κουραζετε και γιαυτο να πεφτεινωρις για υπνο

13. bliapaths

bliapaths PB New Member

να στε καλα βρε παιδια με βοηθησατε πολυ! σας ευχαριστω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...