Παρουσίαση Το καινουριο μου μωρο lovebird

Συζήτηση με θέμα Το καινουριο μου μωρο lovebird, που ξεκίνησε από Maria01, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 11 Ιουλ 2015.

1. Maria01

Maria01 PB New Member

Όπως οι πεεισσοτεροι γνωριζετε. ... πριν από 2 εβδομάδες περίπου απεκτησα ενα Μωρακι lovebird 20 ημερών :p... είναι ένα κουκλακι και όσο πάει μεγαλώνει και μας διχνει ποσό έξυπνο είναι.. εδώ θα βλέπετε την προοδο του μωρό μας και θα μου λέτε εντυπώσεις... :)όσα μέλη ήταν στο προηγουνενο θέμα ας μεταφερθουν εδώ ;)

Να και μερικές φωτογραφιες για αυτούς που δεν το έχουν γνωρίσει. /παλαιοτερες και σημερινες:

me-and-baby-cockatiel.jpg
    IMG_20150711_103753.jpg
    IMG_20150711_103653.jpg

:rolleyes:μα δεν είναι γλυκαα;;

2. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

Προσεχε το εξω μην φυγει,βλεπω εχει νγαλει μπολικα φτερα:D:DΝα σουζησει το γλυκουλινη:p:p:p

3. Maria01

Maria01 PB New Member

Ευχαριστώ πολύ... :)είναι πολύ ήμερο.. με το π σνοιγω την πόρτα του κλουβιου πετάει πάνω μ :thumbsup:

4. christos1948

christos1948 PB New Member

Να σου ζησει,πολυ ομορφο και αντε με το καλο να του μαθεις να πηγαίνει περιπατο με harness.:)

5. Maria01

Maria01 PB New Member

Χαχαχ μακάρι.. αλλά τώρα αδύνατον να πάρω λουρακι!!!

6. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Μη το πολυβγαζεις εξω βολτες γιατι , ετσι μικρο που ειναι, μπορει ευκολα να αρρωστησει!;)

7. christos1948

Δεν σου ειπα για τωρα αλλα μαθε του απο τωρα να δεχεται να το χειρίζεσαι και με αυτο εννοω να του ανοίγεις τα φτερα του και να τον χαϊδεύεις παντου χωρις προβλημα

8. Maria01

Maria01 PB New Member

Μαυτο έχουμε ήδη πρόβλημα! Δε δέχεται τα χαδια παντού

9. christos1948

Το χαδια οχι ακριβος αλλα να μπορεις να του κρατας π.χ το κεφαλι ή τον λαιμό για να του το βαλεις.για τα φτερα να θυμάσαι να μπορεις να του τα κρατας πανω και τα δυο για 3-5 δευτερολεπτα.αν μπορεις να τα κανεις αυτα με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις αν ομως δεν μπορεις να τα κανεις αυτα που σου ειπα τοτε θα ειναι πολυ δυσκολο να του το βαλεις εως απιθανο.

10. harabudgie1

Γλυκουλη:p εγω παλι δεν καταφερα να το εξημερωσω και ειναι αγριο:(

11. Maria01

Maria01 PB New Member

Το ταισες εσύ;

12. harabudgie1

Οχι

13. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Τα ποδαρακια του πως πανε;;;

14. Maria01

Maria01 PB New Member

Μια χαρά.. στέκεται κανονικά στο ξυλακι :)

15. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Πολυ χαιρομαι!!! Μπραβο!! Κουκλακι το μωρο και απ' οτι φαινεται οι φωτογραφιες ειναι το φορτε του!!

16. Maria01

Maria01 PB New Member

Χαχαχα :p

17. Maria01

Maria01 PB New Member

Καλησπέρα.. σήμερα έφτιαξα λουρΚι για το μωρό.. δεν είναι καθόλου επικινδυνο.. είναι απολυτως ασφαλές αλλά προσωρινο μέχρι να πεομηθευτω ένα.. θα αντιβασιλιάς και φωτογραφία αργότερα... το θέμα είναι ότι δεν κάθεται να του το φορεσω.. είμαι να κάνω;

18. christos1948

Μπορεις να κανεις αυτα που σου ειπα;το λουρι δεν φοριέται απο την πρωτη μερα χρειαζονται πολλες μέρες εκπαιδεύσεις.

19. Maria01

Maria01 PB New Member

Κι όμως τα κΤαφερα :) IMG_20150713_174753.jpg

20. christos1948

Ελα μα το βαλεις και στον δικο μου σου δίνω οσα θες.;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...