Το θυληκό κοκατίλ μου είναι φωνάρα

Συζήτηση με θέμα Το θυληκό κοκατίλ μου είναι φωνάρα, που ξεκίνησε από κοκατιλόπουλος, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Σεπ 2015.

1. Όπως τα λέει ο τίτλος!!!Ακόμη και τη φωνή του αρσενικού έκλεψε αλλά μετά τα βρήκαν...:D
    Φυσιολογικό δεν είναι;:confused:

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Διορθωση:φαινεται, συγγνωμη. Δεν ξερω τι λες παντως ειναι γλυκουλι.

3. George98

George98 PB Active Member

εγώ μπορώ πάντως να το δω ...

4. Δεν είναι

5. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Παιδια επιτοπου το διορθωσα. Ενταξει.

6. evans

evans PB Member

Bρε μπας και ειναι αρσενικο :D συνηθως το 2% των θηλυκων κελαιδαει ειναι διαπιστωμενο θηλυκο σου χει γεννησει ποτε??Επσης ο κυριος προσπαθει να την καβαλησει:p:D

7. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Γλυκουλια μου!Αξιολατρευτα ειναι!!Μακαρι και τα δικα μου να ηταν τοσο μονιασμενα!

8. Βαγγέλη, ο πετσοπάς μου είπε ότι είναι θηλυκό αλλά...

κελαηδά σαν αρσενικό , έχει λεπτή φωνή
    το λοφίο είναι το ίδιο μέγεθος με του αρσενικού, τα βρίσκουν τα 2 τους
    αυγό ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!! , έχει πιτσίλες στην ουρά

Τώρα ας ελπίσουμε πως ο πετσοπάς είχε δίκιο...:faceplm

9. sarpijk

sarpijk PB New Member

Εγω στο βιντεο βλεπω ενα κλουβι με ακαταλληλες ταιστρες μικρο για δυο κοκατιλ. Να τα χαιρεσαι παντως.

10. Δεν είναι μικρό. Και τα φτερά τους απλώνουν και πηδούν από κλαρί και κλαρί και όλα.
    Για μεγαλύτερο....Εεεε, ταξιδιάρες ψυχές είμαστε:p...

11. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Γιάννη εγώ θα σου πρότεινα να τους κάνεις ένα τεστ dna για να σιγουρευτείς για το φύλο τους. Μην έχεις εμπιστοσύνη στους πετσοπάδες. Πόσο καιρό τα έχεις και δεν έχεις δει αβγό; Πάντως είναι πολύ γλυκούλια και τα δύο. Να τα χαίρεσαι!!!!!

12. Ευχαριστώ Παναγιώτα.
    Πήγα να κάνω τέστ DNA αλλά μου είπαν ότι μόνο στο εξωτερικό γίνεται:thumbsdown:. Αυγό δεν έχει κάνει και είναι 2 χρονών. Εσύ ξέρεις πού μπορώ να το κάνω μέσα στην Αθήνα;

13. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Δεν ξέρω Γιάννη, αλλά σίγουρα η Μαριλένα και η Σίσσυ θα ξέρουν. Πιστεύω θα σου δώσουν πληροφορίες αφού ενδιαφέρεσαι.

14. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

Sissy που εισαι;;

15. Sissy

Sissy PB Senior Member

16. Καλά τώρα...στο εξωτερικό να στείλω πούπουλα...δεν πειράζει ξέχνα το:(

17. evans

evans PB Member

Kοιτα υπαρχει και αλλος τροπος να δεις αν ειναι κυρια το κιτρινο τα προετοιμαζεις διατροφικα βαζεις φωλια και προσευχεσαι στο θεο να σου κανει αυγο η κοπελια :p την καταλληλη εποχη βεβαια:D

18. k0uLiS

k0uLiS PB New Member

Το να στειλεις στο εξωτερικο τουλαχιστον Γερμανια που ειμαι εγω θα κανει να φτασει πανω κατω 1 με 2 βδομαδες το κοστος θα ειναι το πολυ 5 ευρω διοτι δεν θα εχει καθολου βαρος .Μολις παραλαβουν τα φτερα σε 1-2 μερες θα σου στειλουν τα αποτελεσπατα.Δεν ειναι τπτ η διαδικασια παιρνεις τα φτερα τα τοποθετεις οπως θα διαβασεις στο κεντρο που θα το στειλεις πας σε ενα ταχυδρομειο και τελος απλα περιμενεις.

19. Βρήκα και άλλο τρόπο.

Νομίζω θα πιάσει!!!;)

20. Μόνο δεν ξέρω πως να την πιάσω (ξέρω όμως πως να την κρατήσω στο χέρι μου) γιατί δεν είναι εκπαιδευμένη,φοβάται πολύ και χτυπιέται άσχημα.
    Καμιά ιδέα;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...