Παρουσίαση Το ζευγαράκι μου (budgies)

Συζήτηση με θέμα Το ζευγαράκι μου (budgies), που ξεκίνησε από petrelaias, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Οκτ 2008.

1. petrelaias

petrelaias PB New Member

Η κιτρινούλα είναι η Στέλλα, ανυπόφορη ,φωνακλού (ξυπνητήρι το πρωί) ,δυνάστης ,τσαμπουκάς μέχρι να της πάρω τον Frankie ( o πράσινος)...Βέβαια ακόμα έχει κάποια ελαττώματα (φωνακλού και τσαμπουκάς )αλλα είναι τρέλα ερωτευμένη με τον Frankie και όταν τα αφήνω ελεύθερα τον ακολουθεί συνέχεια...

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Eιναι πανεμορφα! :) Ενα μεγαλυτερο κλουβι θα ηταν πιο καταλληλο εαν σκοπευεις για αναπαραγωγη. Επισης θα χωρουσανε παιχνιδια μεσα που θα τα απασχολουσαν ευχαριστα τις ωρες που λειπεις! ;)

3. 11panos04

11panos04 Banned

Πολυ ομορφα παπαγαλακια!Τα δικα μου τρελαινονται για τη διπλη κουνια με τον καθρεφτη στη μεση.Αξιζει να το δοκιμασεις!

4. petrelaias

petrelaias PB New Member

Nαι τώρα που εχουνε αυγά όταν εκκολαφθούν, θα τους πάρω ενα μεγαλύτερο κλουβι...γενικά τα αφήνω ελευθερα τον χειμώνα στο σαλόνι το πρωι που φεύγω και μπαινουν μέσα μόνα τους το απογευματάκι...απο παιχνίδια ειχα βάλει κούνια και ενα που εφτιαξα εγώ αλλα δεν ασχοληθηκαν καθόλου με αυτά και τα έβγαλα...

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Να σε ρωτησω κατι? Εχει δευτερη πορτα το κλουβι γιατι η φωτο μαλλον δε βοηθαει πολυ για να καταλαβω... Που την στερεωσες τη φωλια?:confused:

6. scarface

scarface PB New Member

Πολυ ομορφα και με το καλο και τα μικρα.:D

7. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Πολύ όμορφο ζευγαράκι.:p Να τα χαίρεσαι :)

8. petrelaias

petrelaias PB New Member

οχι δεν εχω δευτερη πόρτα...εβαλα την φωλιά μπροστά απο την πόρτα...δεν τα αφηνω τώρα ελευθερα μεχρι να βγουν τα μικρα...Αν όλα πάνε καλα θα τα βαλω σε αλλο μεγαλύτερο κλουβί, εχω βρει μια ζευγαρώστρα καλα δεν θα είναι για αρχή ?

9. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα κλουβί που να είναι στα μέτρα τους. Είναι μια αγορά που θα σου μείνει, καλύτερα να δώσεις κάποια χρήματα παραπάνω και να πάρεις κάτι καλό παρά να αγοράζεις συνέχεια κλουβιά. ;)

10. anatoly

anatoly PB Member

Κατ'αρχην να τα χαιρεσαι! Ειναι πολυ ομορφα!:)
    Μια φιλικη παρατηρηση...ειναι ασφαλες να τα αφηνεις μονα τους εξω απο το κλουβι?δεν ειναι κανεις στο σπιτι?

11. petrelaias

petrelaias PB New Member

τα εχω στο σαλόνι , δεν εχω νομίζω να υπάρχει κάτι για να μην ειναι ασφαλές...
    καλώδια να μασουλήσουν δεν εχω στο ρεύμα , και μεσα στην μέρα δεν ειναι μόνα τους εχω και συγκάτοικο οποτε ρίχνει μια ματιά...
    οσο για το κλουβι θα κάνω μια ερευνα αγοράς πρώτα...
    Σας ευχαριστώ παντως για τις παρατηρησεις , με βοηθανε να σκεφτω πράγματα που ειχα αμελήσει :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...