Παρουσίαση Το αποτελεσμα της πρωτης μου αναπαραγωγης

Συζήτηση με θέμα Το αποτελεσμα της πρωτης μου αναπαραγωγης, που ξεκίνησε από thankar, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 13 Φεβ 2014.

1. thankar

thankar PB New Member

IMG_10781.jpg

Το αποτελεσμα της πρωτης μου αναπαραγωγης...

Σε ποσες μερες θα ειναι ετοιμα για εξοδο απο τη φωλια??Ειναι γεννημενα 31/01 τα δυο αριστερα και 01/02 το τερμα δεξια,

2. Ian32

Ian32 PB New Member

Ήδη η μάνα δεν τα κλωσσάει σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να κάνουν δειλά δειλά τις πρώτες εξόδους, η μάνα θα θέλει να περάσει σε άλλη γέννα δώσε υλικό Μην σου τα μαδησει , ο πατέρας πλέον έχει αναλάβει το τάισμα. Καλή συνέχεια!
    Είναι πανέμορφα!

3. thankar

thankar PB New Member

Παντως μεχρι στιγμης ταιζουν και οι δυο γονεις και δεν εχω δει καποια υποπτη συμπεριφορα απο την πλευρα της μανας, αλλα την εχω υπο στενη παρακολουθηση.Πως μπορω να την καταλαβω οτι θελει αλλη γεννα πριν τα μαδησει??θα αρχισει να σκιζει εφημεριδες??

4. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Bάλε το νήμα και θα δεις.

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Είναι πανέμορφα! Διαφορετικά μεταξύ τους και τα 2 έχουν και σκουφάκι! Μπράβο! Σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να βγαίνουν.... Βάλε νήμα... Αν παίζει η θηλυκιά με το νήμα βάλτης και μια δεύτερη φωλιά... :) Καλή συνέχεια!

6. thankar

thankar PB New Member

IMG_10791.jpg Νομιζω πως δεν χωραμε πλεον καποιοι πρεπει να την κανουν σιγα- σιγα.

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Τρελαίνομαι που βγήκανε σκουφάτα! Είσαι πολύ τυχερός! Τα 3 από τα 4 είναι σκουφάτα ή τα 2??

Είναι γλύκες φτου φτου! :D

8. thankar

thankar PB New Member

Το πισω ειναι η μαμα τους.....:D μικροδειχνει.....

9. alicedros

alicedros PB Supporter

χαχαχαχα τώρα που το λες ναι! φαίνεται ενήλικο πουλί! :p Μωρέ ίδια η μαμά τους είναι όλα! Ο μπαμπάς τίποτα δεν έκανε?? :p

10. thankar

thankar PB New Member

Έλα ντε και εγω αυτο απορώ, ο μπαμπάς τους ειναι πράσινος με λιγο κίτρινο στη κοιλιά και στο λαιμό αλλα δεν του πήραν τίποτα...Αρχίζω να ανυσυχω για την άπιστη καναρα απορώ με ποιον τα έκανε, και δεν έχω και αλλα πουλιά...;)

11. pap

pap PB New Member

φατσες!

12. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

πολυ ομορφα αντε με το καλο και στο κλαρι

13. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κουκλάκια φτου φτου , να τα χαίρεσαι !

14. Ian32

Ian32 PB New Member

Καλή συνέχεια φίλε! Εσύ νεοσσούς Εμείς ακόμα φωλιά άντε να δούμε καλή συνέχεια!

15. thankar

thankar PB New Member

Το concept της φωτογραφισης ομολογω πως ειναι κλεμμενο αλλα δεν μπορουσα να αντισταθω.....:cool: IMG_10882.jpg

16. alicedros

alicedros PB Supporter

Θα την έκανα κορνίζα! ΥΠΕΡΟΧΗ ΦΩΤΟ! :D

17. thankar

thankar PB New Member

013b838c150a970484d4d4937865ad27ba79d63ad41.jpg
    H δευτερη φουρνια....παρακληση η πιο παλιοι αν ειναι διακριτο να μας πουνε αν ειναι σκουφατο καποιο απο αυτα γιατι στην προηγουμενη ειχα 2/3

18. Ian32

Ian32 PB New Member

Ομορφα φιλος ! Μπορψ να σου πω 99% οτι το δεξια δεξια εχει σκουφι ! για τα αλλα δεν βλεπω καλα παντως το μεσαιο δεν πρεπει να εχει! Σε λιγες μερες θα φαινεται ποιο ευκολα!
    Αν ταιζεις εσυ με κρεμμα προσεχε γιατι εχουν πολυ αερα..αν βλεπω καλα και παλι..

19. thankar

thankar PB New Member

Σε ευχαριστω,μαλλον ειναι ο φωτισμος και φαινεται να εχουν αερα,ετσι και αλλιως οταν εβγαλα τη φωτογραφια δεν ειχε προηγηθει δικο μου ταισμα

Ασχετο με το θεμα, τα προηγουμενα δυο σκουφατα που ειχα βγαλει στο πισω μερος του κεφαλιου τους εκει που τελειωνει το καπελο δεν εχουν βγαλει πουπουλα,ξερεις απο τι μπορει να ειναι??

20. Ian32

Ian32 PB New Member

Αν αποκλεισουμε το θεμα της αιμομιξιας ξερεις δηλαδη οτι ειναι διαφορετικα αιματα και οχι αδερφια ή εχουν κοντινη συγγενικη σχεση πιθανοτατα η μανα να τα μαδησε λιγο και απο οτι εχω παρατηρησει και εγω στοχος ειναι τα σκουφατα.
    Μην σε αγχωνει θα βγαλουν και εκει φτερακια !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...