Το Παγωτινι μου

Συζήτηση με θέμα Το Παγωτινι μου, που ξεκίνησε από constadinos, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 8 Ιουν 2009.

1. constadinos

constadinos PB New Member

Αφου χωρισα οπως με συμβουλευσατε ολα τα παπαγαλακια μου σε διαφορετικα κλουβια για να μην βγαλει το ζευγαρι μου(Λουης-Σασα) υβρυδια προσπαθησα να ταιριαξω τον Λουη με το Πακιτακι!Ματαια ομως γιατι τσακονωνταν παρα πολυ ασχημα!Ετσι αποφασισα να παρω μια θηλυκια,το Παγωτινι μηπως και τα βρει με τον Λουη αυτη!Μετα απο καποιον καιρο η Νικη(Φαμπιο)ηρθε και πηρε το Πακιτακι για να μην συνεχιστουν οι καβγαδες!Ετσι αποφασισα να ενωσω τον Λουη με το Παγωτινι!Την πρωτη ηταν λιγο επιθετικος ο Λουης αλλα την δευτερη φορα που τα ενωσα ακουστε τι εγινε:Φαιρνω τα κλουβια κοντα και ανοιγω τις πορτες!Αμεσως ο Λουης μπηκε στο κλουβι του Παγωτινιου:)rolleyes:)και ειπιε νερο και εφαγε οτι υπυρχε μονο και μονο για να ελεγξει!Μετα ομως πλησιασε το Παγωτινι ο Λουης για να τν τσιμπησει!Το Παγωτινι ομως καθε φορα που ο Λουης πηγαινε κοντα του ανοιγε τα φτερα του και σηκωνε την ουρα του!Επερνε δηλαδη σταση αναπαραγωγης!Αυτο ηταν...Ο Λουης εγινε αρνακι!Οχι μονο δεν ξανατσιμπησε το Παγωτινι αλλα μεσα σ ενα μισαωρο δωσανε τα πρωτα τους φιλακια,καθαριστηκαν και ταιζονταν!Βεβαι αρχιζουν και κοβουν χαρτονι(που ειναι γυρω απο το κλουβι) και το βαζουν στα φτερα τους αλλα εγω δεν βαζω φωλια μην ταλαιπωρησω την θηλυκια καλοκαιριατικα!:DΝα και στις φωτο ειναι ο Λουης(ο πρασινος)και το Παγωτινι!:D

Συνημμένα Αρχεία:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Να τα χαιρεσαι και ελπιζω να γινουν ζευγαρι και να δεις απογονους τους συντομα.Το παγωτινι εχει πολυ ωραια χρωματα.;)

3. fragos

fragos PB Member

Να τα χαιρεσαι και του χρονου να εχεις και απογονους!

4. mariah

mariah PB Member

Κωνσταντινε να τα χαιρεσαι ολα μαζι και καλους απογονους!

5. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Ειναι πολυ ομορφα και τα δυο και θα κανουν πανεμορφα μωρα...

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τα παπαγαλάκια σου είναι ολογλυκα σαν ζαχαρωτά! Να τα χαιρεσαι...:)

7. constadinos

Σας ευχαριστω παιδια ολους!Και εγω το ελπιζω να ταιριαξουν αν και τα πανε αρκετα καλα!Βεβαια υπαρχουν καποιοι τσακωμοι αλλα ολα μια χαρα!:D

8. niva2gr

niva2gr PB New Member

Άντε, και καλούς απογόνους Κωνσταντίνε!

9. constadinos

Για κοιταξτε και καποιες σημερινες?Πως σας φαινονται!Εγω και μονο που τα βλεπω τρελενομαι!Χαιρομαι πολυ που εχω αυτο το ζευγαρακι!(Φτου,φτου,φτου!:D)!Ολο το μεσημερι εβγαζα φωτογραφιες!Χιχιχι!

Συνημμένα Αρχεία:

10. mariah

mariah PB Member

Κωνσταντινε ειναι πολυ γλυκα τα δυο τους!Να τα χαιρεσαι να τα βλεπεις!Αχ παρε και στη Σασα ενα αγορακι!Θα ζηλευει η κακομοιρα!

11. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

πολυ τελειες οι φωτο!
    Ταιριαξαν επιτελους...

12. constadinos

Ναι οντως!Και απο το Σεπτεμβριο με το καλο θα κανω μια προσπαθεια μηπως και δω κι εγω χαριτωμενες φατσουλες!

13. mariah

mariah PB Member

Καλη επιτυχια!Θα περιμενουμε τα μωρακια σου!;)

14. constadinos

Μακαριιιιιιιιιι!Παντως ευτυχως δεν βιαζομαι τοσο (αν και τρελενομαι στην ιδεα των νεοσσων) γιατι με την τρελα που χω θα τους εβαζα απο τωρα φωλια!Χιχιχιχι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...