Τι τροφη δινετε στα parrotlets;

Συζήτηση με θέμα Τι τροφη δινετε στα parrotlets;, που ξεκίνησε από sakisketc, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 28 Ιαν 2014.

1. sakisketc

sakisketc PB New Member

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους παρροτλετ τι τροφη δινετε στα πουλια ?ποια θεωρειτε καλυτερη και αν ειναι καλο να βαζω που και που κανενα stick?

2. Sissy

Sissy PB Senior Member

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Καλημέρα!
    Ό,τι σου λέει η Σίσσυ είναι τα πιο σημαντικά για την καλύτερη υγεία και φροντίδα των parrotlets καθότι η "γκουρού" του θέματος :)
    Σε γενικές γραμμές η καθημερινή διατροφή τους πρέπει να περιέχει ισορροπημένες ποσότητες καλών σπόρων, χόρτων, λαχανικών και φρούτων. Σουπιοκόκαλο πάντα στο κλουβί και περιστασιακά μια καλή χειροποίητη αυγοτροφή.
    Ό,τι χρειάζεσαι να ρωτάς πάντα :)

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Συμφωνώ απολύτως με την Μαρία, εγώ δίνω επίσης και μουσκεμένους σπόρους δημητριακών....(κινόα-φαγόπυρο-σιτάρι δίκοκκο-σίκαλη-αμάρανθο-βρώμη )

5. sakisketc

sakisketc PB New Member

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Οσο για σενα Sissy μου φαινεται οτι θα σε εχω απο κοντα,μιας και φαινεται να εχεις ασχοληθει αρκετα! χαχα :p

6. alucard13

alucard13 PB New Member

καλημέρα!
    κανει να δωσω λαχανικα κατεψυγμενα που υπαρχουν στο εμποριο αναμεικτα?

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κανει, αν δεν μπορεις να αγορασεις 5 φρεσκα λαχανικα και να τα πλυνεις καλα και να τα ψιλοκοψεις...:D

8. billo

billo PB New Member

Αντε και πες λαχανικα κατεψυγμενα παει κι ερχετε.Και παλι πολυ δυσκολα.
    Τα πελλετ δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος που τα εβαλαν στη διατροφη του.Δεν υπαρχει δικαιολογια πιστευω γι'αυτα.Αποκοπη απο τη φυση ολοκληροτικα?

9. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κι εγώ αν είχα εταιρεία θα προσπαθούσα να δημιουργώ διαρκώς νέα προϊόντα ώστε να έχω "δεμένο" τον καταναλωτή.
    Δική μας υποχρέωση είναι η πολύπλευρη ενημέρωση.
    Είναι και ακριβά τα πέλετς

Μοιραστείτε

Φόρτωση...