Τι συμβαινει και οι κουτσουλιες ειναι κοκκινες;

Συζήτηση με θέμα Τι συμβαινει και οι κουτσουλιες ειναι κοκκινες;, που ξεκίνησε από zeta68, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 11 Μαρ 2015.

1. zeta68

zeta68 PB New Member

Καλησπερα σας...τα καναρινια μου σημερα γινονται 30 ημερων κ προσεξα σημερα οτι οι κουτσουλιες τους ειναι κοκκινες..τι μπορει να συμβαινει.δεν παιρνουν τιποτα σε βιταμινη που να ειναι κοκκινη μονο σπορους κ αυγο.τι μπορει να τους συμβαινει;.

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Ανέβασε φωτογραφία με τις κουτσουλιές τους άμεσα! Τρώνε?? Σπάνε σποράκια??

3. zeta68

zeta68 PB New Member

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Θα μπορούσε το χρώμα να οφείλεται στο αυγό, αν το αυγό ήταν πολύ πορτοκαλί. Αλλά δε ξέρω να σου πω και με σιγουριά.. Πάντως διάρροια δεν είναι... Ας μιλήσουν οι εμπειρότεροι!

5. zeta68

zeta68 PB New Member

Ευχαριστω....διαβασα στο ιντερνετ βαζοντας απλα το τιτλο κοκκινες κουτσουλιες κ τρομοκρατηθηκα ελεγε γι εντερικο προβλημα κ οτι οταν οι κουτσουλιες ειναι κοκκινες μπορει να ειναι κ αιμα.

Κ εχω προσεξει οτι το χαρτι κουζινας ειναι πολυ υγρο λες κ εχει χυθει νερο.ανησυχω δεν μου εχει τυχει κατι αντιστοιχο ξανα.

Υπαρχει καποιος εμπειρος να μας βοηθησει;

6. sdc

sdc PB Member

Μια χαρά είναι

7. zeta68

zeta68 PB New Member

ειναι φυσιολογικο το χρωμα κ που ειναι σαν νερο.;;

8. zeta68

zeta68 PB New Member

Γεια σας ...τα κανρινια μου ειναι 30 ημερων κ απο χθες ειδα κοκκινες κουτσουλιες κ το χαρτι κουζι ας πολυ βρεγμενο βρεχονται κ τα ιδια απο το χαρτι.τι μπορει να συμβαινει.τρωνε αυγο βραστο κ σπορακια.

Φαινονται στην φωτο τα πουπουλα τους ειναι βρεγμενα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...