Τι ρατσα ειναι αυτα τα καναρινια;

Συζήτηση με θέμα Τι ρατσα ειναι αυτα τα καναρινια;, που ξεκίνησε από Stathis19, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 22 Μαρ 2009.

1. Stathis19

Stathis19 PB New Member

Θα ιθελα τι βοηθια σας. Μποριτε να μου πιτε τη ρατσα ειναι αυτα τα καναρινια και αν μπορω να τα ζεωγαροσω αναμεταχιτους?

Συνημμένα Αρχεία:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Στην πρωτη φωτογραφια ειναι ενα καναρινι χρωματος.Στην δευτερη ειναι καποιας ρατσας που δεν θυμαμαι να σου πω ακριβως νομιζω παριζιανικα τα λενε αυτα η κροσωτα.

Καλο ειναι να μην τα ζευγαρωσεις μιας ειναι μεν και τα δυο καναρινια αλλα ειναι κριμα να αλλοιωσεις τις ρατσες.Βρες ενα κοκκινο καναρινακι για το πρωτο κι ενα ιδιο για το δευτερο και ζευγαρωσε τα.;)

Και κατι αλλο λιγο ασχετο με αυτο που ρωταςΚαθαριζε περισσοτερο τα κλουβια.Εχεις ωραια πουλακια κι ειναι κριμα να αρρωστησουν.

Φιλικα.

3. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Καλησπερα!Το πρωτο ειναι κοινο καναρινακι και το δευτερο ειναι σαν αυτο που λεει ο Φωτης αλλα δεν μου φαινεται καθαροαιμο!

Εχω 2 ερωτησεις:Στην πρωτη φωτο η ποτιστρα,ειναι μονο το κατω μερος?Αν ναι γιατι?
    Και βρε Σταθη μου πως γινεται(στη δευτερη φωτο)να εχει κουτσουλιες το πανω μερος του κλουβιου?? Αν εχεις πολλα και σου φαινονται πολλες οι δουλειες,θα σου πω τι κανω εγω:τη μια μερα καθαριζω με τη βουρτσα των μπιμπερο τις ποτιστρες,την επομενη καθαριζω τις πατηθρες κ.λ.π.Κανω κι απο κατι καθε μερα για να μην μαζευονται;))
    Ο Φωτης εχει δικιο θα σου αρρωστησουν ασχημα!

4. jenia21

jenia21 PB New Member

Το ενα ειναι καναρινι χρωματος και το αλλο ειναι σγουρο του βορρα

5. Stathis19

Stathis19 PB New Member

Δεν μενουν εκει τα καναρινια. Τα εβαλα για να τα βγαλω φωτογραφια. Κανονικα τα εχω σε ποιο μεγαλο κλουβι (κλουβα).

6. nik81

nik81 PB New Member

το σγουρο πουλακι μαλων ειναι νοτιοολανδος δεν εχει τοσο χτυπητη διαταξη στα φτερα του οπως του βορα

7. pantelisk

pantelisk PB New Member

μπορείς απλά δεν βγάζεις ράτσα το ένα είναι κοινό καναρίνι και το άλλο freeze

8. xxx

xxx PB New Member

το πρώτο μοιάζει πολύ με μία θηλυκιά μου κοίτα σε αυτό το πόστ!απ' ότι μου χαν πει όταν ρώτησα και εγώ είναι ένα κοινό καναρίνι!για το δεύτερο δεν ξέρω να σου πω!https://petbirds.gr/threads/Αγάπη-θα-πει.10314/

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 18 Ιουλ 2016

Μοιραστείτε

Φόρτωση...