Τι ράτσα είναι το μωρό μου;

Συζήτηση με θέμα Τι ράτσα είναι το μωρό μου;, που ξεκίνησε από stefanos365, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 12 Μαϊ 2016.

mgerom
Best Answer mgerom, 12 Μαϊ 2016
Οι δυο τελευταίες φωτό δείχνουν έναν ΑΧΑΤΗ . ΟΛΑ τα άλλα είναι κοινά καναρινάκια. Ολόκληρο το Post
  1. stefanos365

stefanos365 PB New Member

Ξέρει κανείς τι ράτσα είναι το μωρό μου;

a483768f2a669bc2e3bc98a47d9eee8c.jpg

2. Best Answer:
    Post #325363 by mgerom, 12 Μαϊ 2016
  3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δείχνει όμορφος αλλά η φωτογραφία τον αδικεί.
    Χρειαζόμαστε περισσότερες φωτογραφίες για να μπορέσουμε να διακρίνουμε τη ράτσα του φίλου σου.
    Αυτή που ανέβασες δεν μας βοηθάει.
    Το μόνο που μπορώ να δω είναι μια κόκκινη πολλαπλά άχρηστη τροφή σε μια αυγοθήκη.
    Αν λοιπόν είναι μια χύμα κόκκινη τροφή που την πουλάν ως βιταμίνες τα petshop να την πετάξεις...
    Επιπρόσθετα... το καναρίνι σου Στέφανε δείχνει κίτρινου παράγοντα και η κόκκινες αυγοτροφές κάνουν για τα πουλιά κόκκινου παράγοντα. Το δικό σου θα το βάψουν λάθος.
    Και αν θες άλλαξε με στρόγγυλες τις πατήθρες ... είναι πολλαπλά καλύτερες από αυτές "τύπο κλαδάκια" που έχεις.

4. Βιταμίνες να βάζεις κίτρινες μια φορά την εβδομάδα το απόγευμα γιατί τις χρειάζονται αλλά όχι καθημερινά γιατί το βλάπτουν.

Η ρατσα έτσι όπως το βλέπω είναι ή μαύρο παστελ, γκριζοφτερουγο ή αχατης τοπαζι κίτρινο μωσαϊκό (δύσκολο έως πιθανο) στείλε φωτογραφίες για να το σιγουρεψουμε.

5. stefanos365

είναι χύμα κόκκινη τροφή ευχαριστω για τις συμβουλες σας .Δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφιες.

6. stefanos365

αυτα ειναι τα μωρα μου δεν ξέρω τι ρατσα ειναι αν ξέρει κάποιος
    IMG_20160512_083121.jpg IMG_20160512_083613.jpg IMG_20160512_083411.jpg IMG_20160512_083310.jpg IMG_20160512_083217.jpg

7. misalouris

Στην πρώτη ένα κοινό καναρίνι.
    Στη δεύτερη και την τρίτη κίτρινα πιθανολογώ οπάλ που δυστυχώς άλλαξε η ομορφιά τους με την κόκκινη τροφή που του έδωσες

8. stefanos365

Η 4 και η 5 φωτογραφία. αν βγαλω τι Κόκκινη τροφή θα διορθωθεί

9. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Ψήφοι: 1
    Οι δυο τελευταίες φωτό δείχνουν έναν ΑΧΑΤΗ . ΟΛΑ τα άλλα είναι κοινά καναρινάκια.

mgerom, 12 Μαϊ 2016
    Best Answer
  10. stefanos365

Ευχαριστώ

11. misalouris

Έχεις δίκιο... τώρα στο pc είδα καλύτερα τις φωτογραφίες και κυρίως την ουρά του 2-3.

12. alicedros

alicedros PB Supporter

Αυτό ποιος στο έχει πει?? Και το μεταδίδεις κιόλας?? Αυτές οι χύμα κόκκινες κίτρινες αποκαλούμενες βιταμίνες βλάπτουν ακόμα και μια φορά τον μήνα να τις δίνεις. Χαλάνε το συκώτι.. Βραστό αυγό ή συσκευασμένη αυγοτροφή...

Να βγάλεις την κόκκινη/κίτρινη/πράσινη τροφή γενικότερα για να διορθωθεί το συκώτι όλων των πουλιών σου. Αντί για αυτή, βράσε έα αυγό για 12 με 15 λεπτά! ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...