Τι ράτσα είναι αυτό το καναρίνι;

Συζήτηση με θέμα Τι ράτσα είναι αυτό το καναρίνι;, που ξεκίνησε από steliosagk, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 9 Αυγ 2009.

1. steliosagk

steliosagk PB New Member

Την παρακάτω εικονα την "έκλεψα" απο μέλος του forum.

- Μπορει καποιος να μου πει τι ράτσα ειναι;;;
    - Υπαρχει στα petshop της Θεσσαλονίκης;;;
    - Πόσο κοστιζουν περιπου;;;

;;;

Συνημμένα Αρχεία:

2. fragos

fragos PB Member

ειναι black red η αλλιως αχατης κοκκινο εντονο.

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Φραγκισκο ειναι black red οπως ειπες.Δεν ειναι το ιδιο αχατες και black red.

Αν δεν κανω λαθος τα black red εχουν μαυρα ποδια εχω οι αχατες μπεζ(οπως ολα τα καναρινια)

4. fragos

fragos PB Member

α μπορει δεν ξερω νομιζα πως black red ειναι η ξενη ονομασια και αχατης κοκκινο εντονο η Ελληνικη.

5. SAKIS_X

SAKIS_X PB New Member

Έχεις δ'ικιο είναι μαύροκόκκινο (black red). Ο Αχάτης είναι η αραίωση του μαύρου και έχει ανοιχτόχρωμα πόδια και ράμφος.
    ΘΑ βρείς εύκολα τέτοια πουλιά απλά αν θες να ασχοληθείς με διαγωνισμούς θέλει λίγο προσοχή γιατί έχουν αλλάξει τα στάνταρτ και ίσως κάποια πουλιά της ράτσας δεν ανταποκρίνονται στα νέα στάνταρτ.

6. steliosagk

steliosagk PB New Member

Οχι οχι...
    δεν εχω σκοπο να ασχοληθω με διαγωνισμους. Απλα το ειδα και μου αρεσε πολυ.
    Απο τιμη ξερει κανεις να μας πει τιποτα;;;

Επισης μου αρεσε πολυ και μια αλλη ρατσα που ειναι ασπρα και εχουν λιγο κοκκινο στα φτερα. Σαν αυτο στην παρακατω φωτο. Αυτο τι ρατσα ειναι;;; red mosaic;;; ξερουμε τιμη γι' αυτο;;;

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Red mosaic ειναι η αλλιως κοκκινα μωσαικα.Οι τιμες ειναι αναλογα το πετ σοπ-εκτροφεα.Μπορεις να βρεις και με 25 ευρω και με πολυυυ περισοτερα σε περιπτωση που το πουλι ειναι βαθμολογημενο σε εκθεση.

8. steliosagk

steliosagk PB New Member

Ευχαριστω πολυ Φωτη...

Αλλά 25 μου φαινεται πολυ λιγο... εδω 35 πηρα ενα κοινο καναρινι κιτρινο!

9. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

το καναρινι ειναι red black.Οι τιμες του ποικιλουν αναλογα απο που θα το αγορασεις , απο το φυλο του αλλα και απο την περιοδο που θα το αγορασεις

10. συννεφακι

συννεφακι PB New Member

Εγω αγορασα ενα black red το πασχα απο την Βεροια οπο ενα pet και το πηρα 45 ευρο και ειναι αρσενικο με πολυ καλη φωνη

Μοιραστείτε

Φόρτωση...