Τι πρεπει να ξερω πριν αγορασω παπαγαλο;

Συζήτηση με θέμα Τι πρεπει να ξερω πριν αγορασω παπαγαλο;, που ξεκίνησε από FREE, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 25 Αυγ 2014.

1. FREE

FREE PB New Member

καλησπερα,θα ηθελα τη βοηθεια σασ γιατι θα ηθελα να αποκτησω εναν παπαγαλο.ειχα αγορασει απο pet shop εναν αμαζονιου αλλα τελικα ηταν σε ημιαγρια κατασταση και αρκετα επιθετικοσ και με λυπη μου αναγκαστικα να τον χαρισω σε ενα φιλο μασ γιατι εχω μικρο παιδι.υπαρχει κατι που μπορω να γνωριζω απο πριν και καποια συγκεκριμενο ειδοσ
    ευχαριστω

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Έχεις καθόλου εμπειρία πάνω στους παπαγάλους??; Είχες ποτέ ξανά παπαγάλο? Κι αν ναι ποιο είδος??

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Αν εχεις μικρο παιδακι το οποιο θελεις να συμμετεχει στην φροντιδα και χειρισμο του πουλιου καλυτερα να προσανατολιστεις στα μικροτερα ειδη οπως budgies, cockatiels, lovebirds.

4. FREE

FREE PB New Member

καλησπερα
    οι συγκεκριμενοι παπαγαλοι εχουν τη δυνατοτητα να μιλησουν ;

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Όχι. Τα budgie μόνο, σπανίως.

6. FREE

FREE PB New Member

καλησπερα, θα προτεινατε Ringneck Parakeet ; μηπως γνωριζετε ποσο κοστιζουν ;

7. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Αν βρεις ήμερο από εκτροφείο ναι. Ανάλογα το χρώμα από 80 έως 130 ευρώ.

8. FREE

FREE PB New Member

ευχαριστω πολυ

9. FREE

FREE PB New Member

καλημερα γνωριζετε καποιον εκτροφεα στην Αθηνα;Bρηκα μια αγγελια στην περιοχη Φιλοππαπου απο την χρυση ευκαιρια ,ο οποιος υποστηριζει οτι ειναι μικρα σε ηλικια και με τιμες απο 50 € ,μηπως γνωριζετε κατι

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Τις έχω δει και εγώ αυτές τις αγγελίες στην Φιλοππάπου. Αυτός πρέπει να "εκτρέφει" και Lovebirds, και Cockatiels και Budgie και απ΄όλα.. Εγώ δε ξέρω κάτι, αλλά το μόνο που θα σου πω είναι πριν πάρεις το πουλάκι να πας να δεις το χώρο που τα εκτρέφει, αν οι γονείς είναι υγιείς, αν είναι καθαρά κτλ κτλ.

11. FREE

FREE PB New Member

ευχαριστω πολυ ,θα το προσεξω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...