Τι πρεπει να κανω τωρα που εσκασαν τα αυγα;

Συζήτηση με θέμα Τι πρεπει να κανω τωρα που εσκασαν τα αυγα;, που ξεκίνησε από ΔΗΜΗΤΡΑ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 13 Μαϊ 2009.

1. ΔΗΜΗΤΡΑ

ΔΗΜΗΤΡΑ PB New Member

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΣΚΑΣΑΝ ΤΑ ΑΥΓΑ??:confused:

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Αχ Δημητρούλα! Αδιάβαστη σε πιάνω!:D

Να τα παρουμε απο την αρχή: Ποσα πουλάκια βγηκαν απο το αυγό και πότε??

Καλό θα ήταν θα αρχίσεις να βάζεις σφιχτοβρασμένο αυγό ή συσκευασμένη αυτοτροφή για νεοσσούς , για να ταίσουν οι γονεις τα μωρά. Αν βγήκαν μόλις σήμερα ισως παρατηρήσεις τους γονείς να μην ταίζουν με επιμέλεια τους νεοσσους, αλλα πρόκειται για κατι φυσιολογικό. Μην μετακινις συχνά το κλουβί και όσο έχεις χρόνο διαβασε με ενδιαφέρον τα άρθρα για την αναπαραγωγή και την διατροφή, όπως επισης και τα θεματα που εχουν ανοιχτει τον τελευταιο καιρό και είναι λιγο πολύ παραπλήσια.
    Να σου ζήσουν!

3. diamantenia

diamantenia PB New Member

Άμα είναι καλοί οι γονείς δεν χρειάζεται
    να κάνεις πολλά πράγματα,μόνο να φροντίζεις
    να έχουν οι γονείς τροφή (σφιχτοβρασμένο αυγό,μήλο,κάποια πολυβιταμίνη στο νερό τους )
    για να ταΐζουν τα μικράκια τους..

4. ΠΑΝΟΣ 1982

ΠΑΝΟΣ 1982 PB New Member

Κανε και ενα παρτι για να το γιορτασεις!

5. ΔΗΜΗΤΡΑ

ΔΗΜΗΤΡΑ PB New Member

Βοήθεια

Έχω τρια αυγά το ένα το πουλάκι βγήκε την τετάρτη τα άλλα ήταν να βγούν τις επόμενες ημέρες αλλά δεν βγήκαν..έχω βάλει από όλες τις τροφές δηλαδή αυγό βιταμίνες, μήλο και λαχανικά το θέμα μου όμως είναι οτί η μάνα δεν βλέπω να ταϊζει το πουλάκι μήπως να ανησυχώ? τι να κάνω? να βγάλω τα άλλα τα αυγά από την φωλιά?

6. sainer

sainer PB New Member

δημητρα εχεις ανοιξει ενα καινουργιο θεμα με αυτες τις αποριες και σου εχω απαντησει εκει!

7. ΔΗΜΗΤΡΑ

ΔΗΜΗΤΡΑ PB New Member

Οκ παιδιά ευχαριστώ πολύ για όλα...αν είναι να βγάλω τα άλλα 2 τα αυγά???

Μοιραστείτε

Φόρτωση...