Τι πρέπει να προσέξω για το "ουρανοκατέβατο" καναρίνι;

Συζήτηση με θέμα Τι πρέπει να προσέξω για το "ουρανοκατέβατο" καναρίνι;, που ξεκίνησε από patilas, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 7 Ιαν 2015.

1. patilas

patilas PB Member

Καλημέρα πάλι η ίδια κατάσταση μόλις άνοιξα λίγο τις πορτες τσουκ κ άλλο καναρινι μέσα τι στο καλό συνενοημενα είναι;; Η κάποιος μην τον χαρακτηρίσω τα αφήνει ελεύθερα..ανεβάζω κ φώτο νομίζω έχει λίγο δοιαρια τ κάνω;; .

2015-01-07_09.56.17.jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Άντε, καλότυχο να είναι κι αυτό, να σου ζήσει!

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κρατα καραντινα σε τετοια πουλια που μπαινουν ξαφνικα στο χωρο των πουλιων σου. Τυχερο ηταν με τετοιο κρυο που βρηκε το σωστο μερος να τρυπωσει για να βρει φαγητο. ;)

4. patilas

patilas PB Member

Εννοείται κρατάω μα την τελευταία εβδομάδα έχουν μπει δύο καναρίνια έτσι... Και τα δύο κοινά... Το συγκεκριμένο πρέπει ν είναι θυλικο..

5. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Bράσε λίγο ρύζι και το νερό (ρυζόνερο) βάλτο στην ποτίστρα του.

6. patilas

patilas PB Member

Και το ρύζι δίπλα στην μπριζολα μου ωραία..χαχα ευχαριστώ.. Αα και για όποιον διαβάσει μελλοντικά το νερό το αφήνουμε να κρυώσει δεν το δίνουμε έτσι στο πουλάκι...

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Ααααχ είναι μια γλύκα! Να το χαίρεσαι Παναγιώτη! :D

Σκορδονερο πιστεύω θα το βοηθούσε πολύ! Όπως και τσάι βοτάνων! Πάντως εξωτερικά φαίνεται υγιέστατο και πολύ φιλικό! Και πάλι να το χαίρεσαι!

8. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Για θηλυκό μου δείχνει... καλού κακού άνοιξε τα παράθυρα πιο τακτικά... δεν ξέρεις ποιο θα έρθει....

9. patilas

patilas PB Member

Να σαι καλά ναι είναι πολύ ήρεμο..θα του βάλω κάτι από αυτά θα αποφασίσω... Μπορεί όμως να είναι και από την ταλαιπωρία που πέρασε ποιος ξέρει το έτρωγε πριν φύγει,άα έχει μια μικρή απώλεια φτερών πίσω στο κεφάλι μάλλον από μάχες..Γιάννη θυληκο είναι ναι... Εεε θα τα ανοίγω ποιο συχνά. Απολογισμός τρία κοινά θυληκα έναν κοινό αρσενικό... Θα τα βάλω για αναπαραγωγή και θα χαρίσω απογόνους σε άτομα που θέλουν ν ξεκινήσουν.η απλά θέλουν κάποιο πουλάκι συντροφιά.Κ θα γίνει μέσω του Pet birds

10. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Χώρια από τα δικά σου και βάλε του κάτι για παράσιτα ...

11. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Αυτό κάνουν και στα μωρά. Καλή ιδέα.

Το σκορδόνερο ήταν το μοναδικό φάρμακο στα περιστέρια και στις κότες στο χωριό μου.

12. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Και ο ασβέστης για το κουμάσι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...