Τι πουλι ειναι; Να υποθεσω καρδερινοκαναρο;

Συζήτηση με θέμα Τι πουλι ειναι; Να υποθεσω καρδερινοκαναρο;, που ξεκίνησε από kats, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 4 Φεβ 2009.

1. kats

kats PB New Member

Αυτο που ξερω ειναι οτι αντιγραφει τις φωνες που ακουει...να υποθεσω οτι ειναι καρδερινοκαναρο?

Συνημμένα Αρχεία:

2. PPIPIS

PPIPIS PB New Member

Κοινό καναρίνι είναι.

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Με καθε επιφύλαξη δεν μου μοιαζει για καρδερινοκάναρο. Θα έλεγα οτι είναι καναρινι.:) Ποσο καιρό το έχεις?? και αν επιτρέπεται πόσο το αγόρασες και από που??

4. Όπως ανεφέρθη παραπάνω, είναι κοινό καναρίνι.
    Ελπίζω να μην το αγόρασες, εάν το αγόρασες, ως...καρδερινοκάναρο...

5. kats

kats PB New Member

Πριν ενα εξάμηνο πήγε και έκατσε πάνω στο κλουβί που είχα το καναρίνι μου και το έπιασα...

Δεν ειμαι γνωστης, γιαυτο ρωταω κι εσας που ξερετε κατι παραπανω :). Απλα μου εκανε εντυπωση που με αλλο κελαιδημα ηρθε και τελικα οτι πουλι ακουει του αντιγραφει τη φωνη

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μαλλον ξέφυγε από κάπου και αναζητώντας τροφή ήρθε στο μπαλκόνι σου!

Φρόντισέ του τα ποδαράκια του, φαινονται ταλαιπωρημένα... και οι πατήθρες καθώς και τα σκεύη για την τροφή του έχουν άμεση ανάγκη από καθαριότητα. Αν θες να χαιρεσαι το νεο σου φιλαράκι για πολύ καιρό, φρόντισέ το όπως το παιδί σου. Εχε το καθαρό και δώστου την καλύτερη τροφή, φρέσκο καθαρο νερό καθε μερα και θα σε ανταμείψει με τον τρόπο του!

7. Καναρίνι απλό είναι. Να το χαίρεσαι!

8. kats

kats PB New Member

Eυχαριστω ολους για τις απαντησεις!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...