Τι να προσεξω πριν αγοράσω κοκινα καναρινια;

Συζήτηση με θέμα Τι να προσεξω πριν αγοράσω κοκινα καναρινια;, που ξεκίνησε από δημητρις113, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 20 Απρ 2016.

1. θελω να αγορασω κοκινα καναρινια πεστε μου τι πρεπει να προσεχω και οσες γενικες πληροφοριες μπορειτε να μου δωσετε για τα καναρινια χρωματος

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Τα κόκκινα καναρίνια είναι από μόνα τους μια κατηγορία ....
    Ανήκουν μαζί με τα κίτρινα και τα λευκά στα λιποχρωμικά καναρίνια. Δηλαδή στα πουλιά που το υποπτέρωμά τους είναι λευκό...
    Εδώ θα σου δοθεί η ευκαιρία για αγορά .... αν όμως έχεις περισσότερες απαιτήσεις γνώσεων για τα πουλιά αυτά να ανοίξεις νέο θέμα που να το ζητάς.

3. δεν ξερω πολλα πραγματα γιαυτο θελω να μαθω και θελω ενα ζευγαρι κοκινα αλλα απο δω αν βρεθει καποιος πως μου τα στελνει εδω στην κρητη?

4. misalouris

Η απόσταση δεν ιδιαίτερο πρόβλημα αν υπάρχει διάθεση... αλλά...
    νομίζω πως και η Κρήτη έχει εκτροφείς με υπέροχα κόκκινα λιποχρωμικά καναρίνια.
    Δεν χρειάζεται να τρέξεις μακρυά...

5. ναι εχει εχω δει αλλα απο οτι διαβαζω εδω θελουν ειδικη διατροφη και ηθελα να μαθω τι να προσεχω κατα την αγορα

6. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

Δημητρη μη βιαζεσαι για αγορες τετοια εποχη κανε λιγο υπομονη , επισης στην ωραια Κρητη οπως με προλαβαι ο γιαννης υπαρχουν πολυ καλοι εκτρωφοις συγουρα θα βρεις

7. misalouris

Δημήτρη.. να κάνουμε άλλο θέμα με τις ανάγκες σου για ενημέρωση εδώ και να αφήσουμε το εδώ ποστ να "ψάχνει" για πωλητές κόκκινων λιποχρωμικών καναρινιών?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...