Τι λιχουδιες να δωσω στο κοκατιλ μου;

Συζήτηση με θέμα Τι λιχουδιες να δωσω στο κοκατιλ μου;, που ξεκίνησε από Mel, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 23 Απρ 2009.

1. Mel

Mel PB New Member

Γεια σας!
    Θα ηθελα συνταγες για λιχουδιες για το παπαγαλινι μου!

2. Μαιρη

Μαιρη PB Member

3. Victoria

Victoria PB New Member

Το καθε πουλι εχει την δικη του προσωπικοτητα και την δικη του προτιμηση στα φαγητα.
    Η αποψη μου ειναι να του δωσεις ολα τα επιτρεπομενα φαγητα(λιχουδιες)και θα καταλαβεις πιο του αρεσει πιο πολυ.

4. Mel

Mel PB New Member

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ακομα εξημερωμενος. Εχει διαφορα να του τις βαζω στο μπολακι του αντι να το ταιζω με το χερι;( ενοω οτι θα χρησιμοποιησω τις λιχουδιες για να τον κανω να με εμπιστευτει, οποτε εχει διαφορα; )

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Ε, έχει διαφορά! Αν του δίνεις την λιχουδιά με το χέρι σου το κάνεις να έρθει σε σενα για να πάρει τη λιχουδιά... έτσι σιγά-σιγά θα σε μάθει! ;))

Με το να του βάζεις τη λιχουδιά στο μπολάκι του δεν κερδίζεις τπτ γιατί δεν έχετε επαφή. :)

6. Mel

Mel PB New Member

Ναι αλλα επειδη δεν ειναι εκπαιδευμενος φοβαμαι μην με δαγκωσει! Και δαφκωνει πολυυυυ δυνατα!

7. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Το χέρι σου να το έχεις απ' έξω, αφού ακόμα σε φοβάται... μην φοβάσαι δεν θα σε δαγκώσει! ;)

8. Mel

Mel PB New Member

Σας ευχαριστω ολους!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...