Τι κλουβα να φτιαξω για τα τοσα ειδη πουλιων;

Συζήτηση με θέμα Τι κλουβα να φτιαξω για τα τοσα ειδη πουλιων;, που ξεκίνησε από ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 24 Ιαν 2009.

1. ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ

ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ PB New Member

παιδια γεια σας!ειμαι απελπισμενος και δεν ξερω τι να κανω!3 απο τα παπαγαλακια μου μολις γεννησαν απο 4 μωρα.το ζευγαρι κοκατιλ ετοιμαζει φωλια.τα Lovebirds(2 ζευγη)εχουν απο 4 αυγα.τα παραδεισακια επισης 4 αυγα καθως και τα πιγκουινακια.Αποφασισα να κανω μια κλουβα αλλα δεν ξερω τι κλουβα ακριβως για τα τοσα ειδη πουλιων!

2. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

κλουβες μαλλον θες να πεις

3. ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ

ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ PB New Member

ακριβως φιλε Δημητρη κλουβες και μαλιστα αρκετες

4. anatoly

anatoly PB Member

Μπορεις να χαρισεις καποια απο αυτα!:)
    Σαφως κ αν φτιαξεις κλουβες για να τα χαιρεσαι ειναι καλυτερα, αλλα μην τα αφηνεις να ζευγαρωνουν ανεξελεγκτα...:)

5. ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ

ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ PB New Member

παιδια καλημερα σας στελνω μερικες φωτο που μολις τραβηξα.αρχιζω απο αυριο την κατασκευη καινουριας κλουβας!

Συνημμένα Αρχεία:

6. nickoula

nickoula PB New Member

Πολύ όμορφα τα πουλάκια σου να σου ζήσουν..αν και πλέον είσαι πολυτεκνος!

7. artist

artist PB New Member

Τα zebra που έχουν κάνει φωλιά,μέσα σε ταϊστρα;Καλά δε παίζονται!

8. rancho papagayo

rancho papagayo PB New Member

συγνώμη αλλά σκουριά είναι αυτό στην πρώτη φωτο?

9. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Πολύ όμορφα τα πουλάκια σου, καλορίζικα όλα, να τα χαίρεσαι!

10. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Έκανα παράθεση το παραπάνω μύνημα για να τονίσω την υγιεινή των κλουβιών. Είναι το Α και το Ω σε μια σωστή εκτροφή! Καλό θα ήταν αυτό το κλουβάκι ή να πεταχθεί άμεσα ή να το επνικελώσεις σε περίπτωση που δεν θες να το πετάξεις. Επίσης η πατήθρα είναι σε άσχημη κατάσταση με κουτσουλιές πάνω κολλημένες (κοκκίδια μικρόβια, μύκητες και ότι μπορεί να φανταστείς), καλό θα είναι να την απολυμάνεις και να αλλάξεις θέση στην πατήθρα με αποτέλεσμα να μην λερώνεται όταν το πουλί είναι απο πάνω της. Προσοχή στην υγιεινή! (στα λέω εντελώς φιλικά, και χωρίς ίχνος κακίας)

11. ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ

ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ PB New Member

παιδια προσπαθω τωρα να φτιαξω καινουρια κλουβια γιατι η οικογενεια μεγαλωνει και τα αλλα οντος δεν βρισκονται και στην καλυτερη κατασταση.τα ζεμπρακια γεννησαν μεσα στην ταιστρα αλλα δεν τα ενοχλω,τα Lovebirds εινα δευτερη φορα που γεννουν.το προβλημα ειναι με τα κοκατιλ που δεν ξερω αν οντος τα αυγα ειναι ενταξει.φιλε efthimi λογο του οτι ειμαι απο ροδο εχω επισκευτει το εκτροφειο παπαγαλων.ειναι τεραστιο και καταπληκτικο,αλλωστε απο εκει πηρα τα περισσοτερα πουλια μου

12. ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ

ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ PB New Member

ξερει καποιος να μου πει γιατι το αρσενικο κοκατιλ περνα πετρισσοτερη ωρα μεσα στη φωλια απο οτι το θυλικο?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...