Τι ηλικία έχουν τα budgie μου;

Συζήτηση με θέμα Τι ηλικία έχουν τα budgie μου;, που ξεκίνησε από pepe&pipi, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Ιουν 2015.

1. pepe&pipi

pepe&pipi PB New Member

Να ρωτήσω κάτι και εγώ?πως θα μάθω την ηλικία του?το ένα φοράει βραχιόλι και κάτι άλλο, πειράζει που τα έχω στο δωμάτιο μου?

2. mpampikos

mpampikos PB New Member

αυτο που φοραει βραχυολακι θα γραφει ετος γεννησης!!!το αλλο αν θες βγαλτο μια κοντινη φοτο στην μουριτσα του για να σου πω

3. pepe&pipi

pepe&pipi PB New Member

καλημερα το βραχιολι γραφει KL007 M15 019 τι σημαίνει??

4. mpampikos

mpampikos PB New Member

δεν γραφει οιυθενα 2ψηφιο νουμερο??οπως 15,14 κλπ?

5. pepe&pipi

pepe&pipi PB New Member

γραφει στην αρχη KL007 μετα καθετα το Μ15 και παλι οριζοντια 019

Μερικες φωτογραφιες:

DSC_1226.JPG DSC_1224.JPG

Συνημμένα Αρχεία:

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Σίγουρα είναι πουλάκι του 2015, τα άλλα στοιχεία που αφορούν το εκτροφείο, πρέπει να ψάξω σε ώρα εκτός δουλειάς.
    Το ότι είναι μικρό φαίνεται και από το ίδιο το πουλάκι, δηλαδή τις μαύρες γραμμώσεις του κεφαλιού που ξεκινούν από τον χαλινό, το χρώμα του ίδιου του χαλινού,τα μάτια που δεν έχουν λευκό στεφάνι γύρω από τις κόρες, καθώς και την απαλότητα του δέρματος των ποδιών του.
    Να σου ζήσει είναι πανέμορφο και άλλαξε τις πατήθρες με στρογγυλές ξύλινες ιδανικά ή πάντως στρογγυλές έστω και πλαστικές κατ' αρχήν.

7. pepe&pipi

pepe&pipi PB New Member

σε ευχαριστω πολυ μαρια να εισαι καλα!! τα εχω λιγες μερες και εχω μαζεψει ουτε τα σκυλια μου ετσι!!!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...